loading

У Кропивницькому, тепер і в Черкасах… Дефіцит бензину спричинив повернення до роботи знарядь, яких раніше в містах зрідка й побачиш. Бо ж, окрім того, що лише на місяць палива для косіння витрачається ПІВ МІЛЬЙОНА гривень, проблему створює і його обмежений ресурс. Тож через брак бензину в управлінській компанії нині змушені частково користуватися ручними косами.

Об’єм палива, який вдається закупити, насамперед виділяють для аварійно-ремонтних бригад, розповідає заступниця директора управлінської компанії Ольга Протасенко. Аби за терміновими викликами вони могли швидко дібратися в будь-який кінець міста. А вже рештою палива заправляють бензокоси та тракторні косилки. Тому в «Новій якості» почали використовувати додатково ручні коси та залучати на підмогу двірників.

– Через ситуацію з бензином доводиться частіше косити «дідівським» способом вручну. Коси треба часто клепати, аби добре зрізали траву. А ще вони заважкі для жіночих рук. Але така нині ситуація. Ми навпаки стараємося працювати, аби у дворах був порядок. До речі, я користуюся косою свого діда, тут хороша сталь. А в тих, які зараз роблять – зовсім не такий міцний метал, – говорить двірниця управлінської компанії Людмила Лєбєдєва.

Порівнює темпи косіння різним інвентарем ще одна двірниця «Нової якості» Галина Гребінь. Каже, якщо раніше велику прибудинкову територію можна було викосити технікою за пів години, то ручною ж косою – це може бути чи не пів дня.

Містяни кажуть: у дворах тепер бачать не лише тракторці чи бензокоси, а й «перекваліфікованих» двірників.

– Я вже 40 років живу в будинку на Тараскова, і такого порядку в нас не було. Чисто та покошено – завжди. А наша двірниця прибирає не те, що на п’ять – на всі десять балів. До кожного недопалку «видзюбує», а ще, уявляєте – навіть пух із дерев підмітає, аби було охайно у дворі. Тепер бачимо її ще й із косою, – ділиться мешканка Галина Гречуха.

В управлінській компанії закликають містян поставитися з розумінням через затримку косіння на деяких адресах.

ЧИТАЙТЕ: Завдяки достатньому рівню проплат. У черкаських будинках оновлюють під’їзди

– Проблема з бензином спричинила збої в графіку покосу. Однак ми всими силами намагаємося вирішити це питання. І вже закупили до 30 кіс та залучили до допомоги двірників. Аби на територіях, де справді високий бур’ян або ж зарослий травою дитмайданчик, оперативно взятися до косіння, а не чекати, невідомо скільки, на появу палива, – пояснює Ольга Протасенко.