loading

Факт створення об’єднання співвласників – не гарантія достовірності даних, які були надані державному реєстратору. Господарський суд Черкаської області вже неодноразово скасовував рішення установчих зборів та державну реєстрацію ОСББ. Усе – через недотримання законної процедури формування об’єднання.

Пояснюємо, чому так відбувається та хто в цьому винен.

Трапляються випадки, коли окремих мешканців не повідомляють про установчі збори в будинку. Або ж голосом сусіда, що не був присутнім на них, розпоряджається хтось зі співвласників. Буває й так, що під час зборів не проводиться підрахунок голосів, а ОСББ реєструють. Саме такі порушення прав співвласників стають приводом для скасування реєстрації ОСББ у суді.

Колегія Міністерства юстиції України у своєму висновку констатує: державний реєстратор не наділений повноваженнями встановлювати достовірність даних, зазначених у документах, та обставини, які передували підготовці документів. Його обов’язок – перевірити подані йому документи на відповідність їх законодавству.

У той же час, згідно з четвертою частиною статті 35 Закону, особи, винні у внесенні до установчих документів завідомо неправдивих відомостей, що підлягають внесенню в Єдиний державний реєстр, несуть відповідальність, передбачену законом. З’ясувати це можна лише в суді.

До управлінської компанії звертаються співвласники, чиї права порушують під час створення ОСББ. Саме вони є позивачами в справах про скасування об’єднань. Лише за останній місяць суд уже визнав незаконним рішення установчих зборів та реєстрацію ОСББ у чотирьох багатоквартирках через згадані вище порушення.

У «Новій якості» наголошують: створювати об’єднання співвласників потрібно з дотриманням всіх законодавчих норм та вимог. В іншому разі – крапку в конфліктних ситуаціях ставить суд.

Додамо, що в той час, поки тривають судові процеси, управлінець продовжує приймати та виконувати заявки від мешканців будинку. Управлінська компанія готова надавати юридичну підтримку мешканцям багатоквартирок, з якими має дійсний договір. Завдання управлінця – захистити свого клієнта! А такі рішення судів укотре підтверджують позицію компанії, що ОСББ часто створюють з порушеннями.

Нижче публікуємо Наказ та Висновок колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: