loading

Заміна каналізаційних випусків – це ті роботи, на які регулярно виїздять сантехніки «Нової якості». І нерідко для цього необхідне часткове чи повне зняття асфальту біля будинків. І якщо ремонт випусків зазвичай триває від одного до кількох днів, то відновлення покриття вимагає значно більше часу.

Чому в цій справі поспішати недоречно та від яких етапів залежить термін асфальтування – пояснює головна інженерка управлінської компанії Катерина Папуша.

По закінченню подібних «земляних» робіт на цих місцях має «всістися» ґрунт. Це – найперша умова. І вже наступним етапом стає підсипання щебеню. Лише після цього можна розпочинати процес асфальтування, зазначає інженерка. Однак залежно від обсягу розкопувань така процедура може тривати навіть до кількох місяців.

– Якщо ж зробити все відразу, з’являється ризик, що покриття просяде та до відновлення доведеться повертатися знову. Тобто повторно знімати асфальт, утрамбовувати землю, підсипати щебінь. І ми це завжди пояснюємо мешканцям. Утім не всі дослухаються й часто очікують та вимагають негайного відновлення покриття, – говорить Катерина Папуша.

Через такі ультиматуми, кажуть у «Новій якості», співвласники деяких будинків уже встигли «набити ґуль». Один із прикладів – ситуація на Самійла Кішки, 155.

– Торік за цією адресою ми замінювали каналізаційну трубу, яка пролягала перед під’їздом. Звісно, розрита територія не подобалася мешканцям, і люди почали наполягати, щоб там швидше постелили асфальт. Тоді ми виконали прохання співвласників. Та в наслідку – цьогоріч були змушені знову повернутися до об’єкту, бо асфальт перед під’їздом просів, – наголошує інженерка.

ЧИТАЙТЕ: Перевантаження електромереж. Які можуть бути наслідки та як їх уникнути?

У компанії сподіваються на терпіння та розуміння мешканців будинків, де управлінець відновлює покриття після заміни комунікацій. Адже приклад із багатоквартирки по Самійла Кішки свідчить, що краще не поспішати та якісно завершити роботи, аніж потім повертатися та повторно переробляти й ще більше затягувати процес.