loading

В осінньо-зимовий період у будинках надмірно зростає споживання електроенергії. Адже з настанням холодів мешканці все частіше вмикають обігрівальні прилади, однак водночас до мережі під’єднують і решту потужних пристроїв.

Чи готові до цього комунікації будинків та чим може загрожувати перевантаження електромережі – пояснює головний енергетик управлінської компанії Сергій Поліщук.

У більшості багатоквартирок Черкас електромережа застаріла, особливо в тих, яким – за пів сотні років. Через це ж за надмірного споживання електроенергії можуть виникати аварійні ситуації, адже така «віджита своє» мережа не розрахована на нинішні навантаження.

– 10-15 років – це оптимальний термін експлуатації енергосистеми в будинку. Але оновлення мереж на сучасні – досить дороговартісна процедура. Ідеться про капітальні роботи, а не всі мешканці мають на це кошти. Тому працювати з року в рік нам доводиться зі старими мережами та все новими проблемами. Однак ми підтримуємо наявну систему в належному стані: регулярно обстежуємо, швидко реагуємо на заявки, усуваємо несправності, – зауважує головний енергетик.

Технічний огляд комунікацій, додає Сергій Поліщук, компанія здійснює кожні пів року відповідно до договору. Однак у «Новій якості» радять містянам і самостійно дотримуватися правил БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ як мереж, так і електроприладів:

1)  не підключайте одночасно кілька енергоємних приладів, наприклад: бойлер, обігрівач, пральна машина тощо. Тим паче, якщо йдеться про одну розетку;
2) не залишайте на ніч увімкненими пристрої, які можуть перегрітися чи не є безпечними;
3) експлуатуйте прилади лише згідно з інструкціями та рекомендаціями;
4) не використовуйте трійники, ненадійні подовжувачі чи зарядні пристрої тощо.

ЧИТАЙТЕ: Розбитий бетон та «оголена» арматура. Ремонтуємо сходи до під’їздів у черкаських будинках

Порушення таких порад у кращому випадку може лишити без світла вас та ваших сусідів. Однак часто це призводить і до гірших наслідків: загорання дротів, пожежі тощо. Тому радимо вам за можливості оновлювати мережі у власних квартирах, аби мінімізувати ризики виникнення подібних ситуацій.