loading

Хто сплачує за великогабаритне сміття, привезене із приватного сектору? А за жителів сусідніх населених пунктів? Хто відповідальний за прибирання контейнерних майданчиків для сміття? Щодень ви озвучуєте десятки подібних запитань як на сторінках управлінської компанії, так і в колі близьких. Тому продовжуємо щотижневу рубрику «детально про негабарит». Відповідаємо на актуальні питання від містян щодо великогабаритних та ремонтних відходів. 

«Розвантажують будівельне сміття, яке привезене з приватного сектору. Чому я та мої діти маємо за нього платити?»

Учергове відповідаємо: кожен житель міста має однакове право на користування послугою. Так само як і сплачує за неї кожен із нас: хоч мешканець багатоквартирного будинку, хоч – приватного сектору. Містяни можуть приносити негабарит до будь-якого контейнерного майданчика. Нині їх 240 біля черкаських багатоквартирок. Приватному ж сектору достатньо лишити сміття біля свого двору в день вивезення ТПВ. 

Тобто баки для негабариту в місті НЕ ЗАКРІПЛЕНІ офіційно за якоюсь багатоквартиркою чи приватним будинком. Вони розташовані так для доступності та зручності кожного. Тому ви можете обрати БУДЬ-ЯКИЙ із контейнерів без прив’язки до мікрорайону. Від цього ціна за послугу не зміниться. Єдине – дотримуйтеся графіку: лишайте негабарит на майданчику в переддень його вивезення. Ознайомитися з графіком можна ТУТ

«Ваш негабарит по вулиці Генерала Момота. Вітром сміття розноситься по всьому району. Хто його має прибирати?»

Негабарит НЕ ЛІТАЄ. Що ж тоді коїться на контейнерних майданчиках?! Там літає все, що завгодно, окрім великогабаритних та ремонтних відходів. Через недобросовісних мешканців фантики, пакетики та інші тверді побутові відходи чомусь опиняються в контейнерах для негабариту. Саме це сміття розноситься на десятки метрів. Адже речі, які належать до будівельних та ремонтних відходів – «непідвладні» вітру.

Прибирати майданчики для побутових відходів має Черкаська служба чистоти. Тарифом «Нової якості «Благоустрій» це не передбачено. Наша компанія зобов’язана лише забирати негабаритне сміття та утилізовувати його.

«А приватний сектор в районі Луначарського й особливо за пожежним інститутом, гаражні кооперативи, Геронимівка також сплачують за вивіз негабариту?»

Компанія «Нова якість «Благоустрій» надає послугу з вивезення великогабаритних та ремонтних відходів у місті Черкаси. Аналізуємо завантаженість майданчиків для негабариту й розуміємо, що правопорушників не бракує. Звісно, сміття можуть звозити на майданчики як мешканці навколишніх сіл, так і підприємства. За цим має слідкувати МУНІЦИПАЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ.

Якщо ви помітили таких порушників, повідомте про це! Ви можете сфотографувати номери авто чи одразу викликати муніципалів/поліцію. Бо відслідковувати, фіксувати порушення та штрафувати винуватців має саме муніципалка. «Нова якість «Благоустрій»  зобов’язана дотримуватися графіку вивозу, а не контролювати «походження» відходів на майданчику.

ЧИТАЙТЕ відповіді на попередні питання.

Не почули відповідь на своє запитання або виникли нові?! Залишайте їх у коментарях. Зробити це можна під цим постом: уже в наступних дописах спробуємо відповісти й на них.