loading

Чому за негабарит потрібно платити й дітям? Чи найвищий тариф на цю послугу в Черкасах? Хто слідкує за чистотою й дезінфекцією всіх сміттєвих майданчиків? Що належить до негабаритних відходів? Щоденно такі та подібні запитання лунають у колі рідних, на вулицях чи на сторінках соціальних мереж. Тому продовжуємо щотижневу рубрику «детально про негабарит». Відповідаємо на актуальні питання від черкасців стосовно великогабаритних та ремонтних відходів.  

«Плата нараховується й за малих дітей. Хіба вони теж виносять негабарит?»

До речі, платіжки на дітей приходять і за тверді побутові теж. Ми про це говорили в минулому дописі. У Порядку нарахування тарифу законодавець не виділив мешканців за віком чи соціальним статусом, які не мали б сплачувати. Тому, на жаль, нарахування відбуваються й на дітей. 

Окрім того, компанія готова сплачувати за маленьких черкасців до шести років вартість вивезення негабариту, якщо міська влада візьме на себе пільгові категорії. Цю пропозицію озвучували неодноразово. Та поки  обранці так і не затвердили відповідну програму.

«Хто підтримує порядок, чистоту, а також дезінфекцію місць збору негабариту та сміттєвих контейнерів?»

Майданчики для збору ТПВ та негабаритних відходів перебувають на балансі КП «Черкаська служба чистоти». Тому це питання краще переадресувати комунальній службі. Наголошуємо: тарифом на вивезення негабариту не передбачено прибирання та дезінфекція місць збору сміття.

«Вивезення великогабариту в «Нової якості» найвищий тариф в Україні! Це ви його встановили, а народу розказуєте байки!»

Не ми! У 2018-му році КП «Черкаська служба чистоти» підписала договір із київським ТОВ «АТОН ІНЖИНІРИНГ». Ця компанія обрахувала, скільки щомісяця  черкасці продукують твердих, великогабаритних та ремонтних відходів. Далі цей об’єм негабариту поділили на кількість містян. Процедура передбачена Порядком. Так утворився тариф для кожного жителя. «Нова якість «Благоустрій» лише виграла оголошений мерією конкурс.  

І в Черкасах –  не найдорожче. Для прикладу, із 2019 року така послуга у Харкові коштує 14.45 грн, коли в Черкасах – 13.2 грн. Та ті ж харків’яни сплачують за ТПВ – лише 7.63 грн (Черкаси 24-31 грн). Зменшити тариф можна. По-перше, виконкому варто проголосувати за нашу пропозицію по зменшенню тарифу (майже рік вже ігнорується у стінах мерії). По-друге, провести новий конкурс на вивіз твердих побутових, і тариф зменшився б мінімум удвічі! 

«Цікаво, а одяг (наприклад, великі шуби, пальта) це негабарит? І взагалі було б цікаво повний перелік того, що можна вважати негабаритом».

Будь-який одяг НЕ є негабаритом. Законом прописано, що ним є відходи, розміри яких перевищують 50 x 50 x 50 см та не вміщуються в контейнери місткістю до 1,1 куб. м (тобто в бак із ТПВ). Повного переліку сміття, яке можна вважати негабаритом, немає. Але можна визначити кілька видів великогабаритних відходів, які точно можна приносити на майданчики.

До контейнерів для негабариту МОЖНА приносити будівельно-ремонтні відходи: цегла, бетон, глина, пісок, інші залишки ремонтних матеріалів (іншими словами, «сипучі»).

На майданчиках (поруч із контейнером) дозволено складувати деревину неприроднього походження та інші великогабаритні речі з оселі: меблі (диван, крісло і т.п.), дошки, двері, вікна, сантехніка, побутова техніка.

Не почули відповідь на своє запитання або виникли нові?! Залишайте їх у коментарях. Зробити це можна під цим постом: уже в наступних дописах спробуємо відповісти й на них.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: