
- yakistcherkass
- Квітень 2021
- Благоустрій
Хто та чому має сплачувати за послугу з вивезення негабариту? Чому платіжки приходять навіть на немовлят? Чи мусять платити за послугу пенсіонери та інші пільгові категорії населення? Це ще одна підбірка найпопулярніших запитань містян щодо великогабаритних і ремонтних відходів.
У минулому відео ми вже розповіли, що належить до негабаритного сміття, які речі можна приносити на майданчики та як правильно складати такі відходи. Тому сьогодні поговоримо про те, чому за послугу з вивезення негабариту має сплачувати кожен житель міста.
Часто черкасці констатують, що не виносять великогабаритні та ремонтні відходи. Тому вони впевнені: якщо послуга їм не потрібна – сплачувати за неї містяни не зобов’язані. Однак за законом – це не так.
За негабаритне сміття, як і за тверді побутові відходи, платить кожен, бо так передбачено Правилами визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів. У цьому документі поняття норма – це «кількісний показник споживання послуг із вивезення побутових відходів, які утворюються на одну розрахункову одиницю». А розрахункова одиниця – це мешканець житлової забудови, місце в готелі, гуртожитку тощо. Тобто кожен із нас!
Законодавець не виділив мешканців за віком чи соціальним статусом, які не мали б сплачувати. Тому нарахування відбуваються на усіх приписаних у квартирі/будинку, стільки б років їм не було. І така ж процедура діє й по нарахуванню за вивіз твердих побутових відходів від Черкаської служби чистоти.
У компанії зазначають: «Нова якість «Благоустрій» неодноразово йшла назустріч містянам. Гроші мешканців намагалися зекономити вже принаймні тричі:
– близько року тому підприємство заявило, що готове знизити на гривню тариф. Але виконком досі не підтримав цю пропозицію;
– майже два роки тому, ще на початку роботи, «Нова якість «Благоустрій» готова була сплачувати за маленьких черкасців до шести років вартість вивезення негабариту. Але була одна умова: міська влада мала взяти на себе пільгові категорії населення. Та поки обранці так і не затвердили відповідну програму;
– втретє знизити тариф у компанії пропонували шляхом проведення нового конкурсу на вивезення ТПВ. Та черкаський міськвиконком продовжив дію договору ще на п’ять років із Черкаською службою чистоти без проведення конкурсу.
Сподіваємося, що коротко відповіли на це запитання. Відповідь на попереднє можна знайти ТУТ.
Cлідкуйте за дописами у Facebook: https://www.facebook.com/UK.nova.yakist
Наш Інстаграм: https://www.instagram.com/novayakist/
Оперативні новини в Телеграм: https://t.me/novayakist
Підписуйтеся на наш YouTube-канал: https://cutt.ly/kgtKab5