loading

Такий вигляд має сьогодні ОСББ «Припортова,13»: незбалансоване опалення – відповідно проблеми з теплом, старі комунікації, яким десятки років, протікання покрівлі, міжпанельні шви, через які у квартирах «свистить». І через це все мешканцям доводиться сплачувати високу вартість за компослуги.

У будинку лише 60 квартир. Більшість мешканців –  пенсіонери. Коли вперше ОСББ вирішило брати участь у програмі «Енергодім», то зіткнулося з проблемою: де брати кошти. Голова об’єднання Ірина Зейналова каже: для співвласників зібрати навіть 30% від вартості робіт з енергомодернізації – нереально. Брати ж кредит – не наважуються. 

Із кінця минулого року співвласники ухвалили рішення змінити форму управління та укласти договір із «Новою якістю». Другу спробу стати учасником Програми тепер реалізовуватимуть спільно з управлінцем. 

За словами енергоаудитора Романа Прапро, нині готується проєкт, в якому описані всі проблемні місця багатоквартирки, через які відбуваються енерговтрати. Будинок отримає комплексну енергомодернізацію за пакетом «Б». Для нього передбачено вісім заходів з енергомодернізації. Серед основних: теплоізоляція трубопроводів систем внутрішнього теплопостачання та гарячого водопостачання, установлення автоматичних балансувальних клапанів, утеплення покрівлі, заміна зовнішніх дверей, заскління вікон, балконів і лоджій у квартирах мешканців.

– Комплексна енергомодернізація дозволяє вже відразу економити 60-70% на комуналці, знижуються витрати на гаряче водопостачання та тепло по будинку. Це пов’язано з тим, що після проведення всіх заходів будинок буде споживати в рази менше теплової енергії, – говорить Роман Прапро.

Окрім економії, мешканці отримають абсолютно оновлений сучасний фасад будинку. Це – ескізи зовнішнього вигляду «Припортової, 13» після проведення передбачених проєктом заходів.

– У таких будинках відразу на кілька тисяч доларів збільшується вартість житла. І це логічно, адже квартира знаходиться в презентабельному домі, де рівень комуналки в рази нижчий від оселі в старій багатоквартирці, – говорить засновник групи управлінських компаній «Нова якість» Андрій Бортник. – В енергомодернізованих багатоповерхівках автоматично зменшується кількість аварійних ситуацій, проблем з опаленням та гарячим водопостачанням.

Наразі багатоквартирка отримала підтвердження про відшкодування 70% коштів на роботи з комплексної енергомодернізації від Фонду Енергоефективності. Решту – 30% – мешканцям не доведеться збирати додатково. У будинках, які перебувають під управлінням «Нової якості», їх покривають за рахунок квартплати.

У компанії додають: за умови швидкого погодження проєкту багатоквартирка перейде до старту будівельних робіт уже за кілька місяців.

А понад 500 будинків «Нової якості» пройшли енергоаудит. Шукайте енергосертифікат своєї багатоквартирки за посиланням: https://nova-yakist.ua/energetychni-sertyfikaty-budynkiv/.

Два будинки вже стали учасниками програми. Хочете енергомодернізувати свій будинок – звертайтеся: 56-01-01. Для запуску процесу треба сформувати ініціативну групу (від трьох співвласників), провести установчі збори, зареєструвати ОСББ. Юридичний та організаційний супровід гарантуємо.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: