loading

З ІТП – на елеваторні вузли управлінська компанія переводить 78 черкаських багатоквартирок. Усе – через відсутність опалення в будинках під час вимкнень світла, адже для роботи індивідуальних теплових пунктів потрібне безперебійне постачання електрики.

На початку грудня КП «Черкаситеплокомуненерго» ухвалило рішення перевести багатоповерхівки з ІТП на елеваторне обслуговування, аби опалення в оселях не залежало від електропостачання. Адже за останні місяці під час постійних відключень світла тепло в цих будинках у кращому випадку було з перебоями або ж зовсім зникало.

У «Новій якості» кажуть: спільно з теплопостачальною організацією активно переводять будинки на елеваторні вузли. Однак чому цей процес не досить швидкий – пояснює головна інженерка управлінської компанії Катерина Папуша:

– Останній десяток років такі багатоквартирки опалювалися лише завдяки індивідуальним тепловим пунктам, і відповідно елеватори були «заморожені». Тому повернути будинки до іншої системи – справа не кількох днів. Адже майже всюди немає запірної арматури, трубопроводів чи інших деталей, а в деяких будинках теплове обладнання взагалі вирізане.

Насамперед співробітники «Нової якості» спільно з фахівцями «Теплокомуненерго» провели ревізію елеваторних систем та поступово розпочали підключати ті будинки, де вони хоча б збереглися, додає фахівчиня. Для решти – потрібно закупляти додаткові матеріали, тож це також подовжує процес. Адже таких вузлів, які були раніше, нині майже не виготовляють, і потрібен час, аби знайти й доставити їх.

ЧИТАЙТЕ: Це – не аварійні роботи, або чому не на кожну заявку реагуємо миттєво?

У компанії уточнюють, що реконструювання здійснюється лише щодо опалення – гаряча вода лишається на ІТП. До слова, уже за місяць понад 70 % запланованих будинків переведені на елеваторні вузли, решта – у процесі роботи.