loading

Біля черкаських багатоповерхівок з’явилися ще три нові будинки для бездомних котів. Загалом від старту проєкту «Котодім» управлінська компанія виготовила дев’ять таких конструкцій. І встановлювали їх не лише біля будинків, які перебувають на обслуговуванні компанії, а й поблизу ОСББ.

Нагадаємо, проєкт «Котодім» виник завдяки тісній співпраці управлінської компанії «Нова якість» та благодійної організації «Доброкіт».

 Поблизу яких багатоповерхівок ставити котячі будиночки, визначали представники благодійної організації. Як розповідає її керівник Яна Тябут, від містян надійшло близько 30 запитів.

 – Із-поміж усіх обираємо ті адреси, де люди турбуються про вуличних котів та готові взяти відповідальність і за будинок. Окрім того, має бути узгодженість із іншими мешканцями. Неприйнятні ситуації, коли частина під’їздів робить запит на котячий будинок, а решта – виступає проти. Тому перед тим, як привезти котодім, ми ураховуємо всі за та проти, – розповідає Яна Тябут.
В управлінській компанії зауважують, що котячі будинки встановлюють як біля багатоповерхівок, які перебувають на обслуговуванні «Нової якості», так і біля ОСББ. Так нещодавно котодім з’явився на Припортовій, 9.

– Перед тим, як зробити запит на котячий будинок від «Нової якості», ми обговорили це питання з правлінням ОСББ. Разом вирішили, що якщо є така можливість, то обов’язково маємо нею скористатися. Тим паче, що досі у дворі стояв старий котячий будинок, зроблений із підручних засобів. Новий від управлінця значно зручніший та зовні набагато естетичніший, – розповідає мешканка будинку  Припортова, 9 Тетяна Кожухарова.

Жінка разом з іншими мешканцями вже кілька років доглядає кількох вуличних котів.

– Ми хотіли їх пустити до підвалу, але вони можуть зіпсувати нам теплоізоляцію. Тому варіант із будинком від «Нової якості» нам ідеально підійшов, – наголошує пані Тетяна.

Того ж дня ще один котодім працівники «Нової якості» доставили й до ОСББ на Козацькій, 7. У дворі цього та сусіднього будинків теж мешкає кілька вуличних котів. За ними впродовж останніх років турбується Анжеліка Царенко. Під її наглядом нині більше десяти підопічних. Місце, де поставити котячий будинок, жінка теж погоджувала з головою ОСББ.

– Ми ж маємо право розвішувати годівнички? А чим котодім відрізняється? Що годівнички, що котодім – це допомога тваринам. Якщо комусь із сусідів будиночок заважатиме, то ми трохи його переставимо, – зауважує жінка.

Нині теслі управлінської компанії приступили до майстрування ще трьох будинків. У благодійній організації «Доброкіт» тим часом визначають, де їх розмістити.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: