loading

Можайського – на Бандери, Крилова – на Василя Стуса, Зелінського – на Івана Виговського. Лише в кінці 2022-го в Черкасах перейменували 106 вулиць та провулків. Загалом із 2016 року – понад 200. Наступний етап – заміна табличок із топонімами на будинках.

Як це відбуватиметься – у сюжеті Суспільне.Черкаси розповідає заступниця директора управлінської компанії «Нова якість» Ольга Протасенко.

– У 2016-му році, після першої хвилі перейменувань, таблички на багатоквартирки ми виготовляли та замінювали за рахунок тарифу на управління будинком. Інших надходжень компанія не має. Тоді поступово ми оновили їх на всіх багатоквартирках, які обслуговуємо. Десь робили це самостійно, десь люди нас випереджали та лишали заявки, – говорить Ольга Михайлівна.

Будинки ж на тих вулицях, які перейменували в кінці 2022-го, ще чекають на заміну табличок. Як і минулоріч, їх виготовлятимуть за кошти, які мешканці сплачують за тарифом на управління.

– У нас є багатоквартирка на Добровольського, 3, де потрібна заміна таблички. Нині це вулиця Сінна. Та будинок має значну заборгованість за послугу з управління. Більше семи місяців! Для початку їм потрібно погасити заборгованість, аби на рахунку були кошти для виконання робіт, що передбачені тарифом. І йдеться ж не лише про виготовлення таблички з назвою, ціною в кілька сотень гривень, – додає Ольга Михайлівна.

Із досвіду каже: нові назви «приживаються» краще на тих вулицях, де топоніми швидше з’являються на фасадах.

ЧИТАЙТЕ: Чекають до тепла: які роботи в управлінській компанії не виконують у морози?

Більше про перейменування в Черкасах дивіться в сюжеті.