loading

Уже другий тиждень в управлінській компанії активно латають дахи черкаських багатоповерхівок. Усе – дякуючи сприятливій погоді та наявності коштів на рахунку будинку. Це дві головні умови, за яких ці вартісні роботи можливі.

Щодоби в компанії отримують близько 20 заявок від мешканців на ремонт даху. Насамперед переходять до тих, через які опади вже скапують зі стелі квартир верхніх поверхів, розповідає заступниця керівника управлінської компанії «Нова якість» Ольга Протасенко.

– Будинки, в яких дахи в такому стані, ми беремо до уваги першочергово. Та зазвичай у них ідеться про 100-200 квадратів нового покриття, а це –  значні витрати. Коли на рахунку багатоквартирки відсутні кошти через заборгованість, то нам навіть немає за що купити матеріал. У такому разі ми інформуємо про це мешканців, закликаємо сплатити заборгованість, аби будинок не потрапив у кінець черги та все ж побачив роботи, – коментує Ольга Протасенко.

Якщо на покрівлі немає зайвого сміття, то за день одна бригада може відремонтувати дах на одному-двох будинках. Однак іноді через захаращеність поверхні мешканцями роботи затягуються на кілька днів.

– Перший етап –  підготовка покрівлі до робіт. Тобто ми прибираємо покрівлю від непотребу. Адже часто самі ж мешканці верхніх поверхів зносять туди відходи після ремонту у квартирі, непотрібні речі, старі двері, сантехніку тощо. Щоб винести це з даху, доводиться витрачати іноді не один день, – говорить заступниця. – Опісля –  звільняємо поверхню від старого покриття, якщо в цьому є потреба, та підмітаємо від решти бруду.

Якщо дах покрівлі з нахилом, то обов’язково бетонують поверхню так, аби вода стікала до зливової каналізації та не затримувалася на поверхні. Після цього переходять безпосередньо до укладання нового матеріалу.

– Наші фахівці обробляють площу мастикою, розігрівають поверхню до передбаченої технологією температури та встеляють «Акваізолом», –  розповідає Ольга Протасенко. –  Це сучасний покрівельний матеріал, який прослужить роками за умови правильної експлуатації даху. Адже в нас мешканці перетворюють його як не на місце для ремонтних відходів, то на зону для відпочинку з диванами, лежаками та навіть телевізорами.

У компанії закликають мешканців дотримуватися кількох правил, аби за перших опадів вони не скапували зі стелі вашої квартири:

– не піднімайтеся на дах, особливо у взутті з каблуками чи підборами;
– не встановлюйте на покрівлі антени чи інше обладнання;
– не облаштовуйте там зони відпочинку;
– не виносьте сміття на дах, для цього є спеціальні майданчики.

ЧИТАЙТЕ:  У нас тече дах. Пояснюємо,чому в негоду цьому завадити складно