
- yakistcherkass
- Лютий 2021
- Новини
Щодня кол-центр управлінської компанії отримує близько 20 звернень-заявок щодо протікання покрівлі. Ці випадки частішають через різку зміну погодних умов: від морозів до тепла, від снігу до дощу. Старі ж дахи просто не витримують таку кількість опадів, кажуть у компанії.
Пояснюємо, чому так відбувається та як діяти мешканцям й управлінцю в таких випадках?
– Пошкоджене покриття даху, забиті внутрішні стічні комунікації чи «розірвані» труби стоків, – перелічує часті причини протікання даху заступниця директора управлінської компанії «Нова якість» Ольга Протасенко. – Через зміну температури, сніг та дощ на дахах багатоквартирок утворилися шари льоду зі снігом. Зараз знайти точки протікання важко через ці нашарування. Місцями товщина льодяної кірки на дахах сягає 15-20 см. Працювати за таких погодних умов заборонено. Тим паче, що руйнування шару льоду може призвести до пошкодження покриття даху, а відповідно – збільшить кількість місць протікання.
В управлінській компанії кажуть: після надходження подібних заявок їх обов’язково фіксують та передають майстру в роботу. Він обстежує місця протікання у квартирі. Але встановити точну причину та ліквідувати її можна лише після огляду ділянки покрівлі. Нині ж ці роботи виконати неможливо.
У компанії додають: дах не витримує й через зношеність матеріалу. 90% житлового фонду, яким опікується управлінець, перебуває в незадовільному стані. Адже середній вік черкаських багатоквартирок – понад 40 років. Капітальні ремонти бачили одиниці дахів.
Якщо в будинку є технічні поверхи, каже Ольга Михайлівна, працівники мінімізують потрапляння талої води до квартир: у місцях протікання роблять водонепроникний бар’єр. В іншому разі – мешканцям потрібно лише чекати сприятливих погодних умов. Як тільки опади зійдуть – фахівці обстежать дах та виконають ремонт покрівлі.
Важливо! Поточні ремонтні роботи на дахах управлінець може виконувати лише у весняно-осінній період або за відсутності нашарувань льоду зі снігом.
У «Новій якості» закликають містян звертати увагу на найменші «сигнали», які свідчать про проблеми з дахом, не лише в період сильних опадів. Чим раніше мешканці помітять проблему та повідомлять про неї компанію, тим більші шанси, що їм вдасться уникнути таких наслідків!
ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: