loading

У вашу оселю затікає волога, і ви впевнені, що все це – через діряву покрівлю. Із таким «стереотипом» досить часто телефонують мешканці до кол-центру компанії та вимагають відремонтувати дах. Однак у більшості цих випадків причиною незручностей стають зруйновані парапети.

У переважній частині подібних заявок після обстеження виявляється, що покрівля – в оптимальному стані, пояснюють в управлінській компанії. Натомість парапети викликають занепокоєння, адже через розбиту цеглу чи прогниле накриття в щілини протікає вода чи потрапляє сніг, і, як наслідок, підтоплює квартири верхніх поверхів.

Минулоріч у «Новій якості» відремонтували парапети на майже 40 адресах: штукатурили, замінювали цеглу, оновлювали металеві наддашки тощо. Місцями – за десятки років їх «зносили» дощ та сніг, а десь – пошкодили навіть самі мешканці.

– Якщо вплинути на сезонні опади неможливо, то варто подбати хоча б про решту факторів. Як-от про антени, які прикріплені до парапетів і руйнують їх. Коли не користуєтеся ними, ліпше їх демонтувати. До того ж якщо ви чи ваші сусіди замовляєте утеплення фасаду – обговорюйте з фірмою-виконавцем фіксацію обладнання, аби не пошкодити парапети та не спричинити біди оселям верхніх поверхів, – наголошує заступниця директора управлінської компанії Алла Букіна.

ЧИТАЙТЕ: Коли прочистка не допомагає. На понад 30 адресах міста оновили каналізаційні випуски

У «Новій якості» закликають містян не намагатися полагодити самостійно конструкції на даху, адже це небезпечно як для самих мешканців, так і для перехожих, які можуть знаходитися біля будинку.