
- yakistcherkass
- Травень 2021
- Новини
Ще з десяток безпритульних котів отримали новеньке житло. Старанно та з любов’ю його змайстрували учні 28 черкаської школи. Так разом з управлінською компанією «Нова якість» та БО «Доброкіт» вони продовжують втілювати в життя благодійний проєкт «Котодім».
Перший будиночок тепер стоїть поруч із будинком на 30-річчя Перемоги, 10. Нині з дитячого майданчика котики перекочували в новий дім. Таку ж оселю отримало й понад п’ять мешканців території «Славутича», що поруч із центральним ринком.
– Я рятую їх уже років 15. Тут за Славутичем мешкала моя вчителька. Коли її не стало, усі ці кішечки та собачки лишилися просто на вулиці. Я підгодовувала їх. А потім побачила замітку в «Комунальному віснику», що «Нова якість» установлює спеціальні будиночки. Я спочатку насторожено дивилася на ці конструкції, здалося, що вони замаленькі й занизькі. Хвилювалася, щоб собаки туди не заскочили та не наробили лиха. Виявилося ж, що будиночки – це неприступна фортеця, – говорить волонтерка Ірина Марченко.
І поки ми спілкуємося, кішка Проня вже освоюється на новій житловій території. Цей котобудиночок стане домом для шести раніше домашніх, а тепер вуличних улюбленців поблизу Славутича. Ірина дякує учням, які змайстрували його та, усміхаючись, додає: «Котики щоразу згадуватимуть про них, коли залазитимуть сюди погрітися».
На рахунку учнів уже три котобудиночки. Їх вони майструють разом з учителем трудового навчання Віталієм Ложкою. Матеріали для школи придбала управлінська компанія «Нова якість».
ЧИТАЙТЕ: Черкаським школярам передали матеріали для чергового котодому (ВІДЕО)
– Хлопці працюють із задоволенням, бо знають, що вони вчаться не просто пиляти, вирізати чи забивати. Вони працюють задля гарного позитивного результату, який принесе не тільки хорошу оцінку, а й користь для тваринок, – говорить соціальний педагог школи Світлана Рибалка. – По суті, можна говорити, що участь у проєкті #котодім для школярів – це ще й одночасно реалізація кількох навчальних моментів: й ековиховання, і волонтерська робота, й елементи сучасної STEM-освіти. Це такий компетентнісний підхід, коли діти вчаться поєднувати кілька типів роботи.
Перші дев’ять будиночків для котів «Нова якість» виконала власними силами за кресленнями, що погоджені з волонтерами. Ще три будиночки – спільно із учнями школи. На цьому, запевняють у компанії, зупинятися поки не збираються. До завершення проєкту в Черкасах з’являться ще мінімум три котодомики.