loading

Ще з десяток безпритульних котів отримали новеньке житло. Старанно та з любов’ю його змайстрували учні 28 черкаської школи. Так разом з управлінською компанією «Нова якість» та БО «Доброкіт» вони продовжують втілювати в життя  благодійний проєкт «Котодім».

Попередній
Далі

Перший будиночок тепер стоїть поруч із будинком на 30-річчя Перемоги, 10. Нині з дитячого майданчика котики перекочували в новий дім. Таку ж оселю отримало й понад п’ять мешканців території «Славутича», що поруч із центральним ринком.

Я рятую їх уже років 15. Тут за Славутичем мешкала моя вчителька. Коли її не стало, усі ці кішечки та собачки лишилися просто на вулиці. Я підгодовувала їх. А потім побачила замітку в «Комунальному віснику», що «Нова якість» установлює спеціальні будиночки. Я спочатку насторожено дивилася на ці конструкції, здалося, що вони замаленькі й занизькі. Хвилювалася, щоб собаки туди не заскочили та не наробили лиха. Виявилося ж, що будиночки це неприступна фортеця, говорить волонтерка Ірина Марченко.

І поки ми спілкуємося, кішка Проня вже освоюється на новій житловій території. Цей котобудиночок стане домом для шести раніше домашніх, а тепер вуличних улюбленців поблизу Славутича. Ірина дякує учням, які змайстрували його та, усміхаючись, додає: «Котики щоразу згадуватимуть про них, коли залазитимуть сюди погрітися».

На рахунку учнів уже три котобудиночки. Їх вони майструють разом з учителем трудового навчання Віталієм Ложкою. Матеріали для школи придбала управлінська компанія «Нова якість».

ЧИТАЙТЕ: Черкаським школярам передали матеріали для чергового котодому (ВІДЕО)

Хлопці працюють із задоволенням, бо знають, що вони вчаться не просто пиляти, вирізати чи забивати. Вони працюють задля гарного позитивного результату, який принесе не тільки хорошу оцінку, а й користь для тваринок, говорить соціальний педагог школи Світлана Рибалка. По суті, можна говорити, що участь у проєкті #котодім для школярів це ще й одночасно реалізація кількох навчальних моментів: й ековиховання, і волонтерська робота, й елементи сучасної  STEM-освіти. Це такий компетентнісний підхід, коли діти вчаться поєднувати кілька типів роботи.

Перші дев’ять будиночків для котів «Нова якість» виконала власними силами за кресленнями, що погоджені з волонтерами. Ще три будиночки спільно із учнями школи. На цьому, запевняють у компанії, зупинятися поки не збираються. До завершення проєкту в Черкасах з’являться ще мінімум три котодомики.