loading

Новорічні дерева – не сміття. Управлінець цьогоріч запропонував нову соціальну ініціативу. Компанія вже майже два тижні збирає ялинки від сміттєвих майданчиків та відвозить до Черкаського зоопарку. Там хвойні переробляють на корм та підстилку для тварин.

За цей час управлінська компанія вже вивезла більше десятка причепів новорічних красунь від майданчиків для негабариту до зоопарку.

У «Новій якості»  кажуть, возитимуть ялинки безкоштовно протягом кількох тижнів після завершення новорічних свят.

  Ми оперативно звільняємо майданчики від новорічних дерев, які вже масово виносять люди зі своїх осель. Хвойні тепер не будуть тижнями чекати своєї черги на вивіз, потопати в решті залишків та непотребу. А допомога тваринам – важливий соціальний проєкт, який виконуємо виключно за рахунок прибутків нашої компанії, зазначає  засновник  групи управлінських компаній «Нова якість» Андрій Бортник.

За словами директора Черкаського зоопарку Євгена Вана, ялинки використовують як корм для тварин, також із них роблять добрива, які додають в раціон. Зокрема, копитні обгризають хвою та кору.

Дерева також слугують декораціями й ароматизаторами. Ми ставимо ялинки практично в кожному вольєрі чи  клітці – від мавпочок до вовків. З усіх стовбурів та гілля, що не з’їли тварини, виготовляємо щепу. Вона слугує підстилкою для тварин, – говорить Євген Ван та додає: – Важливо, аби хвойні потрапляли без гвіздків, скла, скотчу чи інших поліетиленових матеріалів, адже це може нашкодити звірам.

«Нова якість «Благоустрій» закликає мешканців складати ялинки поруч із контейнерними майданчиками для вивезення негабариту. У компанії наголошують: приносити дерева варто без пакувальних матеріалів, новорічних іграшок, скотчу та класти окремо від решти відходів.

На деяких майданчиках хвойні лежать у переміш із ТПВ, деревиною, будівельним сміттям. Це дуже ускладнює процес забору ялинок, адже час іде ще й на те, аби прибрати всі зайві матеріали з них. Мешканцям швидше розібрати лише власну ялинку та принести її чистою до майданчику. каже Андрій Бортник.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: