loading

«Вимкніть подачу тепла до батарей у під’їзді». Із подібними проханнями до управлінської компанії нерідко звертаються мешканці багатоквартирок. Якщо ви теж планували телефонувати в кол-центр «Нової якості» з таким питанням, зауважте: ваше прохання управитель не зможе виконати.

Зазвичай співвласники думають, що, зекономивши на опаленні МЗК у будинку, вони отримають меншу суму в платіжках за тепло. Однак це – хибна думка. До чого може призвести перекриття тепла в місцях загального користування – пояснює головна інженерка управлінської компанії Катерина Папуша.

По-перше, якщо не опалювати під’їзд ізсередини, то це призведе до промерзання суміжних квартир.

– Як тільки вимкнеться тепло на спільних батареях у під’їзді, у сусідніх помешканнях відразу почне падати температура. І залежно від проєкту будинку це можуть бути як спальні кімнати, так і кухні. Тобто бажання не опалювати під’їзд нашкодить самим же мешканцям, – говорить Катерина Папуша.

По-друге, від перепаду температур на стінах з’явиться пліснява. І тут уже річ не лише в сумах за тепло, а й у шкоді здоров’ю. Навряд чи це вартує того, аби відключати від опалення МЗК задля хибної економії.

ЧИТАЙТЕ: Які «сигнали» від газових приладів не варто ігнорувати? Пояснюємо, як помітити збій

В управлінській компанії закликають: будинок (а не лише квартири) має бути теплим ізсередини. Тому радимо стежити за тим, щоб усі мешканці дбали про це: зачиняли вхідні двері та вікна на сходових клітинах і не намагалися відключити батареї в під’їздах.