
- yakistcherkass
- Грудень 2022
- Новини
Адаптувати будинок на випадок зникнення світла/води/електрики/тепла – це вже 50 % успіху. Однак не менш важливо потурбуватися й про «закриття» індивідуальних потреб. Ознайомтеся та візьміть на озброєння.
Запасіться ЇЖЕЮ ТА ВОДОЮ. Завчасно купіть достатню кількість продуктів довготривалого зберігання: крупи, борошно, макарони, олія, цукор/сіль, консерви, сушене/в’ялене м’ясо, сухі супи/п’юре, снеки, солодощі, кава/чай, консервоване дитяче харчування (за потреби) тощо. А також – води про запас (≈ 1,5-2 л питної води та 10-12 л на гігієну та приготування їжі для однієї особи на день). Запас технічної води тримайте вдома постійно.
Зберіть необхідні ЛІКИ. Якщо маєте хронічні захворювання й потребуєте постійного прийому препаратів – тримайте про запас кількамісячну дозу. Те ж саме стосується й інших членів родини. До всього: не забудьте про універсальну аптечку. У ній мають бути: спирт/антисептик, бинти й пластир, препарати від отруєння, алергії та для нормалізації тиску, жарознижувальні, знеболювальні й заспокійливі ліки, засоби для зупинки кровотечі та калію йодид (захист від радіації).
Заправтеся ПАЛИВОМ. Якщо у вас є автомобіль, тримайте бак повним. За змоги в окремій тарі зробіть запас бензину/дизелю. Якщо плануєте використовувати генератор – розрахуйте необхідний об’єм палива й для нього. За відсутності світла заправні станції можуть не працювати або ж видаватимуть паливо в обмеженій кількості.
Підготуйте ТЕПЛІ РЕЧІ. Має бути кілька комплектів одягу, зручне взуття та термобілизна. Зберіть ковдри, спальники та грілки. У випадку відсутності опалення вас урятує навіть туристична палатка. Обмежений простір легше обігріти, і в ній буде довше триматися тепло.
Поновіть «ТРИВОЖНИЙ» РЮКЗАК. Більшість людей уже «звикли» жити у війні та розібрали складені в перші дні сумки/рюкзаки. Та зараз важливо, аби цей рюкзак був напоготові з вами. Покладіть туди цінні речі, гроші, документи (бажано продублювати їх і на електронні носії) та всі ключі. Не забудьте про засоби гігієни, їжу, воду та інші особисті речі.
ЧИТАЙТЕ: ЗАПАС НА «ЧОРНИЙ» ДЕНЬ. Поради про те, як у місті вижити без «благ цивілізації»
P. S. Обов’язково беріть продукти та ліки з тривалим терміном придатності, усі запаси упакуйте та зберігайте в доступному місці: квартира/комірка в підвалі/гараж тощо. «Забудьте», що вони у вас є, і не використовуйте без настання «крайньої» потреби. Поки маєте змогу, купуйте все необхідне в магазинах.