loading

Стеля облізла та вкрилася жовтими плямами, а в одній із кімнат – утворилася діра. Від таких наслідків постійних затоплень під час опадів донедавна страждала пані Жанна, мешканка будинку по 30 років Перемоги. Через покрівлю, яка не ремонтувалася десятки років, найменший дощ заливав її та частково сусідню квартири.

Співвласниця розповідає: якщо на зіпсовані чи не в кожній кімнаті штукатурку або шпалери ще можна було частково «закрити очі», то на ризик затоплення електромереж – точно ні. Це було найбільшою загрозою під час кожного чергового дощу.

– Я не знаю, як до сьогодні в моїй оселі досі не пошкодило чи не замкнуло мережу. Бо щоразу вода стікала по стінах і зачіпала ділянки, де були електропроводи. На щастя, поки ні «проводка» не зруйнувалася, ні прилади у квартирі, – говорить пані Жанна.

Нещодавно покрівельники «Нової якості» обстежили місця протікання. І вже цього тижня завершують латати майже пів сотні квадратів даху на цьому будинку. Мешканка Жанна разом із сусідкою жартують: готові навіть пригощати чаєм, аби якомога швидше вирішилася проблема з постійним затопленням через діри в покрівлі.

Працівники додають: окрім погоди, на швидкість виконання робіт впливає ситуація зі сміттям. Часто мешканці зносять на покрівлю старі меблі чи інші речі. І це не лише «затягує» процес бригадам, які спершу очищають дах від непотребу перед початком ремонту. А й пошкоджує саму покрівлю та збільшує ризик подальшого затоплення верхніх поверхів багатоквартирки.

– У літній період ми продовжуємо латати покрівлю в будинках. Однак із початком війни темпи робіт знизилися через проблеми з постачанням акваізолу. Адже основна його частка раніше надходила з Харкова або Білорусі. Окрім того, ми лагодимо дахи в тих багатоквартирках, де на рахунку – достатня сума коштів, яка необхідна для придбання ремонтних матеріалів і проведення робіт, – пояснює заступниця директора «Нової якості» Алла Букіна.

ЧИТАЙТЕ: Можливість потрапити на вулицю. За яких умов облаштовуємо пандус біля під’їзду?

В управлінській компанії додають: із початку року вже вдалося відремонтувати понад чотири тисячі квадратів покрівлі в черкаських будинках.