loading

Днями в Черкасах завершився опалювальний сезон, таке рішення було ухвалено Черкаською міською радою. Головна інженерка управлінської компанії Катерина Папуша розповідає, з якими проблемами довелося зіштовхнутися під час цьогорічного  осінньо-зимового періоду.

– Нинішнього року опалювальний сезон у Черкасах порівняно з попереднім був кращим, адже ми завчасно до нього підготувалися. Та, на жаль, не обійшлося й без проблем, бо ж більшість комунікацій у будинках уже надміру зношені, – каже головна інженерка. –  Тому, забігаючи наперед, традиційно раджу містянам долучатися до програми «Теплий дім». Ця програма – це панацея по оновленню комунікаційних систем. Бо ж із кожним роком теплопостачальні мережі потребують все більшого втручання та коштів із квартплати, на повну їхню реконструкцію не вистачить.

За словами Катерини Папуші, цієї зими на комунікаціях трапилася понад тисяча поривів різної складності. Кожен із них працівники «Нової якості» в короткі терміни локалізували. Для швидкої реакції на такі випадки у структурі компанії завчасно було створено спеціальну оперативно-ремонтну службу, яка працювала паралельно з аварійками.

– Такої бригади досі в Черкасах не було. Ми зібрали її перед стартом сезону, розуміючи, що пориви будуть. За сезон ця бригада цілком себе виправдала. Хлопці працювали й понаднормово, і на вихідних. У нас була мета: відновлювати теплоносій не пізніше, ніж за добу, тому оперативно ставили хомути, виконували зварювальні роботи, замінювали аварійні ділянки труб. Звісно, траплялися випадки, коли для відновлення потрібні були серйозніші втручання, які вимагали тривалого часу. Але таких ситуацій насправді було небагато, –  зауважує головна інженерка.

Серед інших проблем, які фіксував управлінець, стало й самовільне прикручування засувок самими ж мешканцями. За зиму трапилося близько 60 таких випадків, у деяких будинках –  із серйозними наслідками.

ЧИТАЙТЕ: Тепло в Черкасах вимкнуть 12 квітня. Чому у вас уже холодні батареї? 

– Наприклад, Лазарєва, 2 та Смілянська, 96. За цими адресами розривало прилади опалення та вентелі, – додає Катерина Папуша. –  Ми постійно інформували мешканців про такі наслідки. Але люди не завжди зважали на застереження. 

Нині в «Новій якості» вже розпочинають підготовку до нового опалювального сезону.