loading

Із настанням весни в управлінській компанії побільшало скарг на холодні батареї у квартирі. І це свідчить не про припинення теплопостачання на будинок профільним підприємством, а про самовільне втручання в роботу системи опалення мешканцями. А іноді причиною холоду в оселі стають й аварійні ситуації на транзитних мережах.  

– Уже шість днів без тепла перебувають мешканці нашої багатоквартирки на Новопречистенській, 72. Усе – через порив труби в підвалі будинку на Надпільній, 425, яка йде транзитом якраз до Новопречистенської. У самих мешканців об’єднання співвласників опалення є. А от комунікації, які прямують до будинку «Нової якості», перекриті через аварію, – розповідає головна інженерка управлінської компанії «Нова якість» Катерина Папуша. – Якщо подібна аварійна ситуація трапляється в будинку управлінської компанії, ми намагаємося оперативно її усунути та відремонтувати мережу. Адже постачання води, тепла в місті централізоване. Це означає, що іноді наша поломка може принести дискомфорт і мешканцям інших будинків.

У компанії зауважують: за шість днів у правлінні ОСББ не зробили жодного кроку задля усунення проблеми. А відповідно через це й досі страждають мешканці Новопречистенської, 72.

Катерина Папуша говорить, що це не єдиний будинок, де люди скаржаться на холод. «Нова якість» отримує десятки таких звернень з різних багатоквартирок у період покращення погодніх умов. Десь це – через пориви на транзитній мережі, десь –  через втручання в роботу системи опалення мешканцями.

Однак відсутність тепла у квартирах, стверджує головна інженерка, не завжди пов’язана з закручуванням засувок саме у вашому будинку. Якщо в сусідніх багатоквартирках є такі недобросовісні мешканці, то теплоносій через перекриття транзитної мережі може не подаватися й до вас.

– Знаходять спосіб «зекономити» одиниці мешканців, у яких є доступ до комунікацій. А їхні сусіди навіть і не уявляють, що це хтось у будинку прикрутив засувки, а тому одразу телефонують управлінцю, – каже Катерина Папуша. – Нам складно відреагувати на такі випадки, адже достеменно ми не знаємо, хто точно втручався в систему. Мешканці зривають замки та змінюють на свої, тим самим обмежуючи доступ працівникам до комунікацій.

Перекриття засувок – це небезпечний спосіб зекономити кошти – наголошує головна інженерка. Адже він збільшує навантаження на мережі інших багатоквартирок. А це одна із основних причин поривів.

У «Новій якості» нагадують мешканцям: самовільно втручатися в роботу системи опалення заборонено! Теплопостачальні організації завершують сезон за рішенням виконавчого комітету за умови середньодобової температури вище восьми градусів тепла.

До речі, Черкаський міськвиконком підтримав рішення про припинення теплопостачання уже з 12 квітня: https://cutt.ly/TcIKuAF

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: