loading

30 мільярдів гривень необхідно, аби привести до ладу черкаські багатоквартирки. І це в той час, коли управлінська компанія за договором займається лише поточними ремонтами. Цьогоріч від мешканців уже надійшло близько 600 заявок на ремонт даху. Тож як лагодять покрівлі багатоквартирок, чиїм коштом та скільки дахів цьогоріч планують відремонтувати в Черкасах? Про це та інше в програмі «Сьогодні. Головне» розповів засновник групи компаній «Нова якість» Андрій Бортник.

              Про стан черкаських багатоквартирок

 

Нині ми обслуговуємо 845 будинків у місті, і в багатьох із них у проблемному стані – якраз покрівлі. Ми порахували: близько 30 млрд потрібно, аби привести до ладу багатоповерхівки. Зрозуміло, що таких коштів немає ні в мешканців, ні в міськраді. А за кошти квартплати ми не можемо капітально відремонтувати покрівлі, бо за договором виконуємо лише 10% робіт. Та є багато будинків, де поточний ремонт уже не допоможе, тож у таких випадках потрібно залучати програми співфінансування.

                         Про обстеження покрівель

 

Виявити дах, який потребує ремонту – не складно. Бо навесні й восени наші майстри проводять огляд покрівель, а також самі мешканці часто телефонують до кол-центру. Набагато важче проводити ремонтні роботи. Буває, зміниш шматок даху над однією квартирою, а в помешканні все одно протікає. Тоді й виявляємо, що тріщина за 10-15 метрів від «латаного», а опади просто під нахилом стікають знов у ту ж шпаринку. У таких випадках користуємося тепловізором – аби виявити всі місця протікання.

                                      Про обсяги робіт

 

Минулорічні заявки від мешканців на ремонт покрівлі – усі виконані. Цьогоріч уже є кілька сотень звернень, до яких приступаємо в порядку надходження коштів на рахунок багатоквартирки. Тож у 2021 – плануємо «закрити» їх усі. Аби подати заявку, містянам потрібно зателефонувати до кол-центру «Нової якості»: 56-01-01 або ж звернутися на вайбер відділу звернень: 050-291-51-51. Залишити звернення можна й в абонвідділі компанії чи надіслати через скриньки для кореспонденції.

                              Про ремонти «в кредит»

 

Звісно, першочергово ми ремонтуємо покрівлі в будинках, де є найбільший рівень проплат мешканцями. Однак є багатоквартирки, де дах потребує термінового втручання, хоч і є заборгованість на рахунку. Тоді ми виконуємо роботи, а майстри паралельно створюють оголошення зі списком боржників та проханням погасити борг, аби нам удалося завершити ремонт.

                 Про будинки з капітальним ремонтом

 

У нас уже є чотири багатоквартирки під управлінням «Нової якості», які створили ОСББ. Завдяки державній програмі «Енергодім» у цих будинках буде проведено повну енергомодернізацію, і в тому числі капітальний ремонт покрівлі. До того ж такі роботи виконають із компенсацією від 50% до 70% коштів від держави, а решту – можна покрити за рахунок квартплати. 

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Розвели багаття та винесли ремонтні відходи. Як у Черкасах познущалися з даху (ФОТО)