loading

Такий вигляд має покрівля на Пацаєва, 26 у Черкасах. Тут мешканці перетворили дах на склад для будівельно-ремонтних відходів, місце для пікніків та вечірок. Протікає він над чотирма квартирами. Та поки вдіяти з цим в управлінській компанії нічого не можуть. На це є кілька причин: заборгованість за компослугу та порушення правил експлуатації покрівлі.

Попередній
Далі

Майстер по роботі з населенням Тетяна Гордієнко розповідає, покрівля не латалася тут із моменту введення будинку в експлуатацію. І це помітно по керамзиту, яким устеляли її раніше за технологією.

– Коли я вперше піднялася на дах, то, м’яко кажучи, була в шоці. На ньому десь зо три, а то й більше вантажівок відходів після ремонтів, які сюди винесли самі ж мешканці верхніх поверхів. Окрім того, купа меблів, пляшок після розпиття алкоголю, а нещодавно й місце від багаття, –  говорить про стан даху Тетяна Миколаївна. – Натомість я отримую чимало дзвінків із вимогою зробити дах від мешканців, які переважно не платять за послугу.

Станом на сьогодні багатоквартирка заборгувала понад 150 тисяч гривень за управління (майже за пів року). Рівень проплат на Пацаєва, 26 складає лише 60 відсотків. І це один із ключових факторів, через який тут досі не стартували ремонтні роботи.

У таких будинках «Нова якість» проводить роз’яснювальну роботу серед мешканців. Людей інформують про заборгованість та пояснюють, як вона впливає на життєдіяльність багатоповерхівки.

– Лише в Придніпровському районі таких будинків із десяток, – каже заступниця директора управлінської компанії Ольга Протасенко. – Ми не маємо на рахунку багатоквартирки ресурсів, які б можна було витратити на ремонт. Адже з нарахувань фінансується 14 видів послуг – від щомісячних обов’язкових до поточних ремонтних. І мешканці мають про це пам’ятати. Зараз цілісність їхнього даху залежить від того, як вони з сусідами сплачують за послугу.

Усього в компанії мають близько 600 заявок на ремонт покрівлі. Їх планують виконати до морозів. Із початку весни вже закрили понад 150 заявок на 1,5 мільйона гривень. 

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: