
- yakistcherkass
- Лютий 2023
- Новини
Іржа біля крану, крапає з батареї, тріщина на трубі. Це – перші сигнали того, що з мережами у вашій оселі не все до ладу. Якщо їх ігнорувати, то в кращому випадку станеться незначний порив, у гіршому – ремонт доведеться робити й сусідам.
Про що «кричать» комунікації у вашій квартирі та як уникнути аварій – пояснює головна інженерка управлінської компанії Катерина Папуша.
ЗІРЖАВІЛА БАТАРЕЯ
Якщо ви помітили струмочки іржі чи мокрі сліди на радіаторі, а в повітрі неприємний запах «підгнилого» заліза – ваша батарея «віджила своє», наголошує інженерка.
– У більшості випадків радіатори не оновлювалися ще з часів введення будинку в експлуатацію, тому очевидно, що вони не можуть «служити» вічно. Однак часто люди відкладають на потім такі «маячки», проте не розуміють, що в будь-який час батарею може «порвати» та підтопити оселі, – каже Катерина Павлівна.
КРАПАЄ РУШНИКОСУШКА
Так трапляється через корозію, пошкоджений корпус чи низку інших причин. Та в будь-якому разі не варто ігнорувати – такі ознаки можуть передувати протіканню труб та пориву рушникосушки.
ПІДТІКАЄ/ВИЙШОВ ІЗ ЛАДУ КРАН МАЄВСЬКОГО
За десятки років «служби» деталі повітроспускного крану зношуються, і він починає протікати. Прослідкуйте, чи є на ньому сліди вологи, аби кран не «зірвало», додає головна інженерка «Нової якості».
ТРІСНУЛА КАНАЛІЗАЦІЙНА ТРУБА
Найменші тріщини в корпусі труби чи протікання на «стикові» комунікацій можуть призвести до пориву каналізації.
– Навіть мінімальні отвори чи тріщинки в трубах – це ризик того, що в один момент вони лопнуть, а оселі підтопить нечистотами. Тож ліпше відреагувати відразу, аніж потім нанести незручностей собі й сусідам, – закликає Катерина Папуша.
КОРОЗІЯ КОРІННИХ КРАНІВ
Якщо такий кран вкрився іржею або ж різьба під ним зносилася чи прогнила – це може спричинити аварію та лишити весь стояк без опалення чи води.
Виявили у своїй квартирі подібні «сигнали»? Телефонуйте до кол-центру – оператори викличуть для обстеження монтажників санітарно-технічних систем управлінської компанії. Або ж за потреби спрямують вас до приватних фахівців.
ЧИТАЙТЕ: Прочистка каналізаційних мереж: чому необхідна допомога мешканців?