loading

«Відремонтуйте під’їзд, у ньому роками нічого не робили». Майже щодень до кол-центру «Нової якості» надходять заявки на ремонти в багатоквартирках, які знаходяться під її обслуговуванням. Кожну з них в управлінській компанії уважно розглядають та формують пріоритетність.

Про фактори, від яких залежить виконання ремонтних робіт, та їхню етапність розповіла заступниця директора управлінської компанії «Нова якість» Ольга Протасенко.

Передусім, говорить Ольга Протасенко, після надходження заявки в компанії з’ясовують, коли востаннє в під’їзді будинку здійснювалися такі роботи. Відповідно до нормативних документів, поточний ремонт має відбуватися раз на вісім років. Вона додає, що за попереднім моніторингом, відновлення потребує близько 45 відсотків житлового фонду міста через те, що колишні СУБи вибірково приділяли увагу під’їздам.

Ще однією умовою ремонту в багатоквартирках є високий рівень проплат від мешканців.

– Звичайно, можна подавати десятки заявок на ремонт. Але якщо на рахунку будинку мізер, то про роботи, на жаль, і мови йти не може. А от відсутність боргів дає можливість виконати ремонт у під’їзді, – зазначає Ольга Протасенко.

Які роботи виконують під час ремонту в під’їзді? Заступниця директора наголошує: це не лише пофарбовані наново стіни. Далі пояснює етапність.

Спершу маляри фіксують усі проблеми під’їзду, разом із майстрами визначають послідовність ремонту, підбирають матеріали та погоджують процес із мешканцями будинку.

Наступний етап –  очищення стін від старого нашарування та вирівнювання поверхні.

– Якщо в під’їзді неакуратно прокладені електродроти, майстер обов’язково викликає електромонтера, щоб на старті ремонту привести їх до ладу. На жаль, цього не можна зробити із прокладеними мережами різних провайдерів, які ми не маємо права чіпати. Упорядковувати їх – зобов’язані саме надавачі комунікаційних послуг, – додає заступниця директора «Нової якості».

Далі працівники накладають кілька шарів шпаклівки та ґрунтування. І лише опісля починається побілка та фарбування. До речі, колір мешканці можуть обрати самостійно. Адже майбутня гама стін має їм подобатися.

Та й цим роботи в багатоповерхівці не обмежуються – кажуть у компанії. Паралельно на сходовій клітині робітники ремонтують розбиті віконні рами та оновлюють скло. Це ж стосується й перил: якщо вони потребують ремонту, їх замінюють на нові. До того ж у багатоквартирці не оминають увагою й підлогу. На розбитих місцях – утворюють рівну цементну стяжку.

У «Новій якості» додають: упродовж зимового періоду відремонтували 85 під’їздів. У більшості з них – оновлювали перші поверхи, адже вони є візитівкою всього будинку. Однак це не стосується під’їздів, де траплялися аварійні ситуації: затоплення чи пожежі. У цьому разі управлінець відновлює всі постраждалі поверхи.

На черзі в компанії – ще понад 200 заявок на ремонтні роботи. Нагадуємо, що виконання їх може тривати від чотирьох-п’яти днів до кількох тижнів.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Друге дихання: «Нова якість» відремонтувала пів сотні під’їздів у будинках міста