loading

Зрізають та нищать паркан, тросами роблять між деревами мітки для «паркомісць» та скандалять із сусідами. Такі наслідки має конфлікт між мешканцями на Чехова 209 та 211. Там у дворі будинків триває справжня «війна» між сусідами на «колесах» і сусідами-пішоходами.

Майстриня по роботі з населенням Тетяна Гордієнко розповідає, поки вирішити конфліктну ситуацію не змогла навіть поліція.

Навесні ми встановили за зверненням більшості мешканців тут декоративний парканчик. Адже автівки ставили й між пристосуванням для сушіння білизни, і на дитячому майданчику, і просто на зеленій зоні між деревами, розповідає майстриня. Та не минуло й тижня з моменту встановлення огорожі, як автовласники погнули, зрізали, а частину секцій показово викинули на дитячий майданчик. Тоді довелося викликати поліцію. 

Такі випадки непоодинокі в місті. У компанії часто просять вирішити питання з недобросовісними паркувальниками. Однак управитель не має відповідних повноважень. Він може лише за зверненням мешканців змонтувати огорожу (у разі згоди більшості мешканців та наявності коштів на рахунку будинку).

Як бути ж тоді в такій ситуації та хто може вирішити конфлікт?

Для початку спробуйте владнати конфлікт шляхом переговорів: попросіть сусіда «на колесах»  не паркувати автомобіль на газоні, дитмайданчику чи клумбі. Та якщо він не реагує не прохання зверніться до уповноважених органів.

Перший адміністративна комісія при виконавчому комітеті місцевої ради. Вона має повноваження притягнути відповідального за порушення правил благоустрою (стаття 152 КУпАП)

Другий поліція, якщо авто на майданчику перешкоджає руху пішоходів або заїхало на газон. Водія покарають за порушення правил стоянки (стаття 122 КУпАП).

У будь-якому випадку на порушника чекає штраф. Окрім того, він нестиме відповідальність за псування майна, як в історії на Чехова. А поки в «Новій якості» закликають мешканців бути взаємоввічливими та пам’ятати про правила стоянки автомобілів не лише на прибудинковій території:

Стоянка автомобілів ДОЗВОЛЕНА:

у спеціально відведених місцях чи на узбіччі, а за відсутності таких біля правого краю проїзної частини;
 у населених пунктах на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

ЗАБОРОНЕНО залишати автомобілі:

на газонах;
у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів;
на тротуарі, окрім випадків, якщо для руху пішоходів залишається прохід не вужче двох метрів або встановлено відповідний дорожній знак;
на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях, на трамвайних коліях;
біля бульвару або розділювальної смуги;
поруч уздовж уже запаркованих машин на проїзній частині;
у зоні дії знаків «Зупинка заборонена», «Стоянка заборонена».

Не слід запарковувати авто ближче, аніж:

5 метрів до контейнерів для збирання побутових відходів;
10 метрів до виїзду з прилеглої території, перехрестя, пішохідного переходу, місця виконання дорожніх робіт;
30 метрів до зупинки маршрутного транспорту;
50 м до залізничного переїзду.

Отже, якщо сусід «на колесах» не реагує на прохання прибрати авто з дитячого майданчика, варто звернутися до уповноважених органів, які зможуть притягти порушника до відповідальності. Адміністративна комісія при виконавчому комітеті місцевої ради – за порушення правил благоустрою (стаття 152 КУпАП), поліція (якщо авто на майданчику перешкоджає руху пішоходів або заїхало на газон) – за порушення правил стоянки (стаття 122 КУпАП).

Додатково для запобігання заїзду та стихійного паркування транспортних засобів варто підготувати колективне звернення мешканців до управителя багатоквартирки з вимогою встановити декоративну огорожу навколо дитячого майданчика – як захист від недобросовісних водіїв.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: «Вода стікала до підлоги», – завдяки автовишці «Нова якість» ремонтує парапети будинків