loading

Через сильні пориви вітру в будинку за адресою Пушкіна, 39 кілька днів тому «вирвало» шматок міжпанельного шва між другим та третім поверхами. Він звисав на армованій сітці просто з фасаду. 

Помітила це одна з мешканок багатоквартирки, зі стіни дитячої кімнати у квартирі якої відірвало цей шмат бетону. Каже, стукало так, що не давало спати. Адже він звисав і бився об стіну.

Такий вигляд мала пошкоджена частина міжпанельного шва

Як вітер міг зруйнувати зацементований шов – пояснює заступниця директора управлінської компанії Алла Букіна:

– У цій багатоквартирці, як і в сотнях інших черкаських будинків, місцями шви не ремонтували з моменту здачі багатоквартирок в експлуатацію. Звісно, перепад температур та опади з часом руйнують міцність та щільність покриття. Але зазвичай суміш поступово просто осипається між панелями, а тут відірвало вітром цілий шматок. Підозрюємо, що так трапилося через затікання конденсату, який скрапує з кондиціонеру. А далі було достатньо сильних поривів вітру.

Майстриня по роботі з населенням Тетяна Цимбалюк розповідає: як тільки отримала заявку від мешканців, відразу ж виїхала на обстеження ділянки. Шмат бетону випав зі «стика» й звисав на армованій сітці зі стіни. Уже наступного дня за допомогою автовишки працівники запінили щілину між панелями та залатали її спецсумішшю.

В управлінській компанії пояснюють: у зимовий період не герметизують шви на будинках. Ці роботи потребують сприятливих погодних умов. Однак ситуація на Пушкіна, 39 вимагала оперативного втручання.

Працівники «Нової якості» кажуть, якби щілину не загерметизували наново, стіна будинку просто б намерзала, а в оселях мешканців накопичувалася б волога та з’явився грибок. До того ж це призвело б до подальшого псування міжпанельного шва.

У компанії просять містян бути обережними особливо за погіршення погодних умов. Зокрема, при посиленні вітру не ходити поміж дерев, поблизу будинків та інших конструкцій, які можуть становити небезпеку.

ЧИТАЙТЕ: «17 років очікували на ремонт під’їзду». За що дякують «Новій якості?»