loading

Погано сходить вода в раковині, а після – неприємний запах «як з унітазу»? Якби ви могли заглянути всередину труб водовідведення, то точно б не дивувалися. «Пахне туалетом», бо на стінках налипають рештки їжі, жир, накип та інші відкладення, які не розчиняються й гниють там.

Позбутися запахів допоможе лише комплексне прочищення стояків. Таку процедуру в будинках управлінська компанія робить регулярно.

Мережі чистять спецмашинкою «Rothenberger», аби максимально «вибити» всі затверділі відкладення, пояснює головна інженерка «Нової якості» Катерина Папуша. Починають прочистку з верхнього чи технічного поверху й далі заходять у ті квартири, де є ревізійні люки.

– Таку профілактичну чистку треба робити раз на пів року. Адже щодня люди змивають у раковину їжу, залишки жиру, і все це швидко осідає на трубах. Звідси й постійний неприємний запах, а після миття посуду вода «не втає», – говорить Катерина Павлівна.

Та для прочистки мереж потрібно, аби більшість мешканців були вдома. По-іншому працівники просто не матимуть доступу до труб по стояку. Насамперед це стосується власників квартир на перших, середніх (тих, де стоять ревізійні люки) та верхніх поверхах.

У компанії кажуть: частина мешканців відмовляється від такої прочистки з аргументами типу «Я чищу «Містером Мускулом».

Чому це не тільки не допоможе, а й додасть клопоту:

– Звичайні засоби з супермаркетів не «роз’їдять» відкладення. Так, вони частково розчинять «легкі» рештки у вашому сифоні, але нижче вся та «гниль» так і лишиться в трубах. Більше того, такі «популярні» засоби роблять відходи слизькими й утворюють у трубі гелеву пробку, яку навіть спецмашинка не завжди може «пробити», – пояснює головна інженерка.

Якщо ж ви вирішили замовити прочистку у своєму будинку, обговоріть із сусідами, коли більшість зможе бути вдома. Після – зателефонуйте до кол-центру та лишіть заявку. Не забудьте підготувати ключі від підвалу та техповерху.

ЧИТАЙТЕ: Обпадає плитка на фасаді: що робити, аби пришвидшити ремонт?

Розраховуйте, що роботи «займуть» лише до години часу.