loading

Прогнилі дошки, відсутні спинки та гострі бруски на сидінні. Такі «аварійні» лави донедавна були у дворах сусідніх будинків по Толстого, 76 та 78. Нині ж за проханням мешканців там з’явилося кілька сучасних лав. Усе – завдяки достатньому рівню проплат та спільній згоді співвласників багатокватирок щодо місця встановлення.

«Тепер ніби в комплект до гарних клумб». Так першим враженням від нових лав одразу після їхнього встановлення діляться мешканці Толстого, 78. Кажуть, люблять відпочивати на свіжому повітрі. Однак на старих та «аварійних» лавах сидіти було не лише незручно, а й небезпечно.

– Ті, які стояли біля під’їздів, «м’яко кажучи» ходили ходором. А, окрім прогнилих дошок та відсутніх спинок, із них сторчали зламані бруски, які могли як пошкодити одяг, так і поранити самих мешканців, – говорить робітник «Нової якості» Віктор Вахній.

Нині ж за заявками співвласників бригада управлінця демонтувала старі – і встановила нові лави. А мешканці одразу прийшли перевірити їх на зручність.

– Ми тут «постояльці» з подругами, любимо посидіти й поговорити надворі. Але відпочивати на лавах, які «розвалюються», було не дуже комфортно. Як тільки я побачила, що нам домонтовують нові лавочки, покликала сусідок, аби «приміряти» їх на зручність. І тепер це ж зовсім інша річ. Можна не боятися сідати й схилятися на спинку – просто чудово, – розповідає одна з мешканок будинку по Толстого, 78.

В управлінській компанії зазначають: у теплу пору року зазвичай від співвласників надходить значна кількість заявок на оновлення лав. І вже цього сезону в черкаських дворах таких з’явилося близько двох десятків. Однак нині подібні роботи виконують менш активно. У «Новій якості» нагадують чому:

* зважають на рівень проплат у будинку. Коли є заборгованість у понад три місяці, управлінець не може взятися до робіт, окрім аварійних;
* потрібна СПІЛЬНА згода мешканців. Усе – аби не виникло конфлікту щодо пріоритетності заявок та не було суперечок через місце встановлення лав;
* використовують матеріали з запасів через складну ситуацію з поставками.

ЧИТАЙТЕ: Не працюють п’ять ліфтів. Чому через «Черкасиліфт» страждають мешканці?