loading

«У мене була гарна двокімнатна квартира, жила спокійно. Звідки ж я знала, що тут буде отака біда»,  – спокійно говорить мешканка квартири на Небесної Сотні, 40 та пускає до себе на кухню робітників «Нової якості». Вони переносять кухонні меблі та роблять двометрову яму прямо в приміщенні квартири. Усе – аби дістатися до каналізаційного випуску.

Попередній
Далі

У Черкасах є кілька десятків будинків, зазвичай дво-п’ятиповерхових, які колись будували, як тимчасове житло для людей, говорить головна інженерка управлінської компанії «Нова якість» Катерина Папуша. Їхні мережі розраховані на 15-20 років експлуатації та були прокладені в стінах та підлозі. Вона пояснює, у чому ж складність обслуговування таких споруд.

По-перше, у цих будинках немає підвальних приміщень. Усі теплові мережі водопостачання та відведення зазвичай прокладаються разом у стінах та підлозі квартир. По-друге, у такому середовищі вони швидше піддаються руйнуванню, окрім того, пошкодження однієї, наприклад, каналізаційної труби, несе загрозу іншим. Ось ці стоки за літо просто «з’їли б» мережі опалення до початку сезону. І, по-третє, що викликає найбільше проблем навіть у випадку пориву – це доступ до мереж. Ми чудово розуміємо мешканців, які не хочуть навіть у страшному сні бачити земельні роботи на своїй кухні чи у ванній, тим паче якщо на ній тільки зробили свіжий ремонт. Але в цих будинках інших варіантів усунути причину аварійної ситуації немає, – говорить Катерина Папуша.

Повернемося до квартири на Небесної Сотні, 40. Це показовий приклад того, як у землі за десятки років від труби не лишається нічого. Трубу не просто прорвало, вона частково згнила. А всі стоки підмивали ґрунт під підлогою кухні. 

ЧИТАЙТЕ: Обвал біля фундаменту будинку. Чим небезпечні переломи каналізаційних випусків?

Усього за день працівники управлінської компанії проклали нову пластикову трубу на аварійній ділянці. Усе дякуючи тому, що тут мешканка квартири дала «зелене світло» для робіт. Та в більшості таких випадків мешканці не йдуть назустріч і лише загострюють аварійну ситуацію. У «Новій якості» закликають мешканців із розумінням ставитися до таких прохань працівників компанії. Адже це не їхня примха, а єдиний шлях замінити ділянку труби, аби мережі в будинку надалі нормально функціонували.

Попередній
Далі