
- yakistcherkass
- Травень 2021
- Новини
Перелом каналізаційного випуску є чи не найпоширенішою причиною потрапляння стоків у житлові приміщення. Так сталося й на Гоголя, 220. Та виконати роботи за день тут не вдалося через обвал. Без змоги користуватися каналізацією та водою мешканці були три дні.
У чому складність цього випадку та на що звертати увагу, коли мешкаєте в старому будинку, розповідає головна інженерка управлінської компанії Катерина Папуша.
Зазвичай роботи із заміни каналізаційного випуску тривають один день. Спершу на виклик оперативно приїжджає техніка й розриває місце прокладення комунікацій. Далі працівники змінюють труби й відновлюють водопостачання. Однак у цьому будинку все пішло не за планом.
– Коли ми зняли 15-сантиметровий шар відмостки, то виявили поблизу фундаменту обвал. Це сталося через перелом у цьому місці каналізаційного випуску та відповідно тривале підтоплення фундаменту витоками. Унаслідок цього зазнав ушкоджень і вхід до під’їзду: він весь у тріщинах. Аби не нанести ще більшої шкоди, земляні роботи нам довелося виконувати вручну. Тут нову трубу ми прокладали методом проколу. Для цього хлопці зробили такий собі тунель, – пояснює Катерина Папуша.
Стару чавунну трубу тут замінити на сучасну пластикову. Адже вона має більший термін експлуатації та ширша в діаметрі. Роботи на глибині кількох метрів тут тривали цілих три дні, кажуть у компанії. Після їхнього завершення в будинку відновили водопостачання та роботу каналізаційної мережі.
Наступним етапом стане приведення до ладу ділянки, на якій відбувалися роботи та ремонт входу до під’їзду. Це займе кілька місяців, адже ґрунт на місці розкопок має влягтися. І вже потім тут відновлять асфальтне покриття та відмостку.
ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: