loading

Північний апеляційний господарський суд скасував реєстрацію ще одного ОСББ Черкас. Ідеться про будинок за адресою Героїв Дніпра, 31. Там об’єднання утворили поспіхом, не дотримавшись визначених законом вимог. Саме через порушення своїх прав до суду звернувся один зі співвласників цього будинку.

Господарський суд Черкаської області в задоволенні позову відмовив. Тоді до уваги взяли надані в останній момент копії фіскальних чеків від «Укрпошти» на підтвердження повідомлення позивача про збори. Проте в суді апеляційної інстанції голова незаконно створеного ОСББ відмовився надати оригінали цих чеків для дослідження. Натомість у матеріалах справи міститься фіскальний чек, що датований 2020-им роком, а тому не може підтверджувати повідомлення співвласника про проведення зборів у 2019-му. 

Відповідно суд дійшов висновку, що установчі збори ОСББ «Героїв Дніпра, 31» були скликані та проведені з численними порушеннями вимог Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»

Зазначимо, що це не єдиний прецедент, коли містяни були змушені звертатися до суду, аби довести незаконність створення об’єднання у своєму будинку. Нещодавно аналогічна ситуація була з ОСББ «Руставі, 9», тепер перелік таких ОСББ поповнює ще й  «Героїв Дніпра, 31».

Після створення ОСББ люди почали отримувати дві платіжки. Одну, як і раніше, від управлінської компанії, іншу від новоствореного ОСББ. Тоді вони й звернулися до нас за юридичною підтримкою, оскільки були впевнені ОСББ в їхній багатоквартирці створено без дотримання законодавчих норм, говорить директор компанії управителя Сергій Атамась. Окрім того, договір між управлінською компанією та цим будинком не був належним чином розірваний. Ми продовжували надавати послуги та реагувати на заявки мешканців.

Частина з них сплачували квартплату «Новій якості», частина ОСББ. Після скасування об’єднання співвласники мають погасити заборгованість перед управлінцем та повернути свої кошти, які за цей період сплатили на рахунок ОСББ.

Водночас у «Новій якості» зазначають, що мешканці, права яких порушено, можуть звернутися до юридичного відділу компанії по безоплатну юридичну консультацію. Для цього достатньо зателефонувати до кол-центру.