loading

Температура гарячої води зросла на 10-20 градусів. Усе завдяки роботам, які раніше в багатоквартирках Черкас не виконували жодні комунальні служби. Цьогоріч «Нова якість»  промила вже 25 бойлерів у будинках, які обслуговує. Ще понад 70 будинків у планах компанії до кінця року.

Який ефект від такої промивки, діляться самі мешканці. Пані Тамара проживає в будинку на Смілянській, 123/2. Жінка каже, що раніше з крану текла не гаряча, а «літня», тепла вода.

Улітку це ще й нічого. Та взимку хочеться, щоб вода була гаряча. У нашій багатоквартирці мешкає багато людей поважного віку, а їм треба й посуду помити, і ванну набрати. Частина сусідів купили та встановили собі бойлери. Однак не всі можуть собі це дозволити, нарікає мешканка.

У цьому будинку, як і ще в кількох десятках, ситуація змінилася. Тут управлінська компанія промила бойлер, який нагріває воду для цієї багатоповерхівки. Чому ці роботи важливі та як це позначається на температурі води, що подається мешканцям, пояснює фахівець компанії Григорій Беспалов на прикладі багатоквартирки на Амброса, 48.

Такі теплообмінники, як на Амброса, 48, установлені в багатьох будинках. Більшості з них від 10 до 20 років. За цей час усередині приладів накопичився різний осад: іржа, карбонат кальцію тощо. Через це бойлери забиваються, а ефективність нагрівання води суттєво знижується. Тому управлінська компанія придбала спеціальне обладнання для промивки класичних теплообмінників. За його допомогою ми вже очистили бойлери в частині будинків, коментує виконавець робіт із промивки.

Бойлери, що потребують промивки, є в близько сотні багатоквартирок, які обслуговує компанія. Їхні нагрівальні елементи звільняють від різних речовин за допомогою спеціального кислотного розчину, яким реверсно промивають бойлери завдяки спецобладнанню. Після промивки показники нагрівання води, говорить фахівець, суттєво зростають від 10 до 20 градусів. 

За день бригада встигає виконати роботи лише в одному будинку.

Це доволі клопітка робота, яка передбачає кілька процесів: відключення багатоквартирки від води, злиття її з системи, від’єднання самого теплообмінника, налаштування нашого  обладнання. А процес самої промивки може зайняти від шести годин і більше, пояснює Григорій Беспалов.

У компанії додають, промивати бойлери зможуть і після запуску опалювальної системи. Однак мешканці мають бути готові до того, що впродовж дня в них буде відсутнє гаряче водопостачання. Про подібні роботи інформуватимуть заздалегідь оголошеннями в під’їздах.

Детальніше про те, як відбуваються роботи, у сюжеті телеканалу «Антена»:

 

 

Публікуємо перелік адрес, де вже виконали роботи з промивки бойлерів:

Смілянська, 123                

Смілянська, 123/1

Смілянська, 123/2

Смілянська, 113/2

Смілянська, 115/1

Смілянська, 119

Чорновола, 160/2

Самійла Кішки, 183

Самійла Кішки, 183/1

Чіковані, 23/1

Залізняка, 99/1

Чайковського, 44

Чорновола, 158/2

Чайковського, 48

Самійла Кішка, 185/1

Самійла Кішки, 216

Чорновола, 160

Чорновола, 158/1

Яцика, 8/1

Амброса, 48

Смілянська, 88 та 88/1

Хрещатик, 55

Чорновола, 7

Чорновола, 9

ЧИТАЙТЕ: Уже в 20 багатоквартирках міста промили бойлери. Чим це вигідно мешканцям?