loading

Дивани, двері, унітази, ремонтні відходи, папір. Такими «скарбами» багаті проходи в підвалах черкаських багатоповерхівок. А це провокує появу тарганів, пацюків, несе загрозу виникнення пожеж, вибухів тощо.

Упродовж 2020 року працівники управлінської компанії «Нова якість» прибрали 1977 підвалів черкаських багатоквартирок. А це 
76 000 кв. м місць загального користування в них. У планах на цей рік – ще мінімум стільки ж. 

За словами Наталі Вдовиченко, двірнички управлінської компанії «Нова якість», у підвальних приміщеннях люди залишають ремонтні та будівельні відходи замість того, щоб винести їх до найближчого майданчика для негабариту. У разі пожежі чи витоку газу фахівці не можуть оперативно дістатися до місця аварії. Адже завали на проходах доводиться розбирати годинами.

У компанії додають, захаращення речами призводить і до появи тарганів у багатоквартирці. До того ж у підвали зносять легкозаймисті матеріали: бензин, папір, пластик, дерево, що створює смертельну загрозу для самих мешканців.

– Уже був випадок у сусідньому будинку, коли вирвало каналізаційну трубу. Але щоб дістатися до місця аварії та усунути її причину, сантехнікам довелося розбирати купи сміття в підвалі протягом пів години. Я думаю, це хвороба майже всіх багатоквартирок. Тому просимо мешканців не складати особисті речі в підвальні приміщення. Їх можна віднести на сміттєвий майданчик чи подарувати їм друге життя, – каже Наталя Вдовиченко.

Працівники «Нової якості» закликають дотримуватися чистоти не лише в підвалі, а й на прибудинковій території. Адже приємніше бачити у своєму дворі клумби з квітами та охайні доріжки, а не розкидане сміття чи цигарки.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: