loading

Віконні рами, двері, унітази та мішки з будівельним сміттям. Це далеко не весь перелік речей, якими часто «багаті» проходи підвалів у черкаських багатоквартирках. Однак таке загромадження як провокує появу небажаних комах, так і збільшує ризики виникнення пожежі.

Двічі на рік працівники управлінської компанії обстежують підвальні приміщення будинків. І щоразу спостерігають, як непотребом чи особистими речами мешканці захаращують місця загального користування.

У «Новій якості» пояснюють: це може загрожувати, як мінімум, появою пацюків, тарганів та інших шкідників. У гіршому ж випадку – ризиком виникнення пожежі унаслідок нагромадження легкозаймистих матеріалів, які люди зносять у підвали.

– Найгірше, коли через такі «склади» меблів та сміття в разі аварійної ситуації наші фахівці просто не мають доступу до комунікацій. І перш ніж локалізувати якийсь порив, їм доводиться розбирати «завали», – пояснює заступниця директора «Нової якості» Ольга Протасенко. – До того ж нині ми готуємо мережі до нового опалювального сезону. І купи непотребу в підвалах лише ускладнюють цей процес.

Подібна ситуація з захаращенням виникла й у будинку по Амброса. Коридори одного з підвалів були «забиті» негабаритними відходами, меблями та іншими речами. Днями працівники управлінця вже прибрали це приміщення та провели дезінсекцію.

В управлінській компанії закликають містян НЕ ЗАГРОМАДЖУВАТИ місця загального користування в підвалах, аби насамперед не наражати себе та сусідів на смертельну небезпеку.

ЧИТАЙТЕ: «Вчасно сплачувати та не бути байдужим», або як зробити свій двір комфортним?

– Перед чищенням підвальних приміщень ми завчасно розміщуємо оголошення, аби мешканці самостійно прибрали власні речі. Адже часто не один десяток меблів та купи ремонтних відходів двірник не може винести сам. Та й аби потім не виникало питань від людей: куди поділися їхні речі. Якщо вони для мешканців ще потрібні у використанні, то ліпше відразу знайти їм місце. Якщо ж непотрібні – винесіть на смітник. Але точно – не в підвал, – додає Ольга Михайлівна.