loading

Забиття ливнівки під час опадів зазвичай призводить до затоплення під’їздів та квартир. І восени в період дощів до управлінської компанії традиційно надходять десятки звернень на прочищення зливової системи.

Що може стати причиною забиття та як мешканцям діяти в таких ситуаціях – пояснює головна інженерка управлінської компанії Катерина Папуша.

Пляшки й побутове сміття – це те, що найчастіше знаходять у зливових наші працівники, коли виїздять їх прочищати. Часто недобросовісні мешканці розпивають напої просто на покрівлі й лишають після себе відходи. Вони й стають основною причиною забиття системи.

Якщо ж найменша пляшка потрапляє до зливової, вода не може оптимально відводитися. І потім утворюється «озеро» на покрівлі, яке й підтоплює квартири. І в рази більше таких ситуацій трапляється в тих будинках, де на зливових «добродії» знімають захисні сіточки, які можуть утримувати сміття. Такий випадок був нещодавно й на Благовісній. Через звичайну пляшечку з-під пива затопило не одне помешкання, розповідає Катерина Папуша.

Фахівчиня додає: після ж ремонтних робіт категорично ЗАБОРОНЕНО залишати на даху рештки будматеріалів та інструменти.

– Наші хлопці нерідко дістають із труб щебінь, пінопласт та інші відходи. Адже за найменшого дощу все це «добро» з покрівлі просто «пливе» у зливову. І потім від негативних наслідків насамперед потерпають самі ж мешканці, – наголошує Катерина Павлівна.

Тверді ж та об’ємні предмети, які потрапляють у систему, утворюють своєрідну «пробку» – каже інженерка. А інколи одним із факторів забиття стає нагрітий покрівельний матеріал – бітум, який стікає та застигає просто у зливовій. У таких випадках працівники не в змозі прочистити систему, тому доводиться лише вирізати та замінювати пошкоджені ділянки.

ЧИТАЙТЕ: «Рятівна конструкція», – як відкидний пандус допоміг чоловікові з інвалідністю

У компанії наголошують: якщо ви помітили, що зливова не працює належно під час опадів, обов‘язково звертайтеся до кол-центру. Фахівці оглянуть систему та прочистять її за потреби.