loading

Захищають оселі мешканців від затікання, а стіни будинку – від утворення тріщин. Це – найважливіші функції парапетів на даху. Але нерідко ці елементи зазнають шкоди та як наслідок – призводять до підтоплення квартир верхніх поверхів.

В осінній період до кол-центру «Нової якості» періодично надходять дзвінки та повідомлення про затікання опадів у помешкання. І переважна більшість мешканців відразу запевняє, що проблема – саме через дірявий дах. Однак це не завжди так.

– Після отримання таких заявок ми виїздимо на обстеження й дуже часто з’ясовуємо, що річ не стільки в пошкодженій покрівлі, як у парапетах. На деяких адресах вони вже «віджили своє» та не бачили ремонту ще зі зведення будинку. А десь їх зруйнували самі мешканці, навіть не підозрюючи цього, – говорить заступниця директора «Нової якості» Ольга Протасенко.

Така ж ситуація сталася й на покрівлі багатоквартирки за адресою Надпільна, 341. У компанії кажуть: дах будинку був у належному стані. Натомість якраз парапети викликали занепокоєння, адже місцями розсипалися та потребували оновлення металевого накриття.

– Наші покрівельники вже відремонтували ділянки, через які волога затікала до квартир. Поштукатурили, замінили метал і далі обстежили решту парапетів. А на них якраз частково виявили ушкодження, які були спричинені вже самими мешканцями, – додає Ольга Михайлівна.

У компанії пояснюють, що може викликати пошкодження парапетів:

1) установлення на них антен або наявність старих. Від вітру ці конструкції розхитує, і через це частина парапету може руйнуватися;

2) утеплення фасадів. Приватні монтажники, які займаються такими роботами, у більшості випадків своє висотне обладнання фіксують за парапети. Не завжди роблять це обачно, а тому пошкоджують їх.

ЧИТАЙТЕ: Були проблеми з холодною водою. У черкаському будинку міняють труби на нові

Такі випадки покрівельники фіксували неодноразово, додають у «Новій якості». Тож у компанії закликають спільно дбати про комфорт ваших осель. Якщо на даху досі висить антена, якою ніхто не користується, за змоги демонтуйте її. А якщо ж ви вирішили замовити утеплення фасаду, уважно стежте, як відбувається фіксація спорядження.