
- yakistcherkass
- Березень 2021
- Новини
Дерево, яке росте близько до під’їзду, може стати причиною підтопленого підвалу чи пошкоджених комунікацій та навіть призведе до руйнування фундаменту будинку. При виявленні подібного – насадження потрібно зносити.
Головна інженерка управлінської компанії Катерина Папуша говорить, що упродовж останнього року траплялося кілька таких випадків.
– Коли люди саджали дерева біля під’їздів, вони не враховували, що обрали місцем якраз ту частину клумби, по якій пролягають комунікаційні мережі. І коли дерево невелике, воно ще не несе загрози. Та коли виростає, його коріння може сягнути двох і більше метрів, а якраз на такій глибині й прокладалися мережі. Мешканці повинні пам’ятати, що відповідно до Державних будівельних норм, на відстані трьох метрів біля фасадів та каналізаційних люків дерева не повинні рости. Інакше коріння почне руйнувати мережі. А потім люди подають заявки та не розуміють, чому підвал постійно підтоплює, – каже Катерина Папуша.
Схожий випадок нещодавно трапився за адресою Смілянська, 80. Мешканці скаржилися до кол-центру на постійне підтоплення підвалу, а також на сморід. Особливо страждали перші поверхи.
Працівники «Нової якості» провели обстеження та ухвалили рішення про заміну каналізаційних витоків. Та для цього необхідно було прибрати грушу, яка росла прямо на мережах. Швидше за все дерево й стало причиною підтоплення. Коріння пошкодило комунікації.
Коли ж дерево почали зносити, мешканці верхніх поверхів зчинили ґвалт.
– Люди забороняли нам його спилювати, апелюючи тим, що груша щороку дає плоди. Так говорили мешканці якраз верхніх поверхів, не розуміючи, що коріння руйнує комунікації їхнього дому, і в підвалі води було по кісточки, – каже майстерка по роботі з населенням Ніна Сусло. – Більше того, дерево заважало б самим роботам. І якщо нічого не робити, то з часом проблеми з каналізаційними комунікаціями відчули б і верхні поверхи. Запах нечистот із підвалу вже було добре чути на нижній сходовій клітині. Згодом коріння груші могло б призвести навіть до руйнування ще й фундаменту будинку.
Ніна Сусло наголошує, що перед тим, як ухвалювати рішення про дерево, була проведена експертиза та отримані всі необхідні ордери.
ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: