loading

Хто ж визначив вартість послуги з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів? Чому в Черкасах за цю послугу кожен платить саме 13.20 грн? Це одні з найактуальніших запитань черкасців стосовно негабариту.

У минулому відео ми вже вам розповіли, чому за цю послугу має сплачувати кожен житель міста. Тому сьогодні поговоримо про те, як і хто сформував її вартість.

https://youtu.be/xtkeESFqzLs

Хто рахував об’єм сміття?  Київська компанія ТОВ «АТОН ІНЖИНІРИНГ» у 2018-му році на замовлення Черкаської служби чистоти порахувала, скільки твердих побутових відходів продукується в місті. Тоді переглянули норми споживання ТПВ, а відповідно – зросла й ціна на ТПВ у ваших платіжках. 

Ця ж фірма визначила й об’єм великобудівельного та ремонтного сміття. Понад два роки тому –  це було тільки 4098 метрів кубічних щомісяця. Зараз «Благоустрій» забирає фактично на чверть більше – понад п’ять тисяч кубометрів.  Загалом за 19 місяців роботи з майданчиків для негабариту підприємство вивезло 9500 тракторних причепів сміття. 

Як визначили тариф? Після того, як місто дізналося об’єм тарифу, який щомісяця виносять черкасці на смітник, уже рахували, скільки коштуватиме вивіз та  утилізація таких відходів. Цю суму поділили на кількість мешканців міста. Так і вийшло 13.20 грн. Із такою ціною компанія «Нова якість «Благоустрій» виграла цей конкурс. 

До слова, містяни, які вважають, що Черкаси єдині мають таку послугу, помиляються. Насправді – це не так. Нагадуємо: у Харкові з 2019 року тариф на вивезення негабариту складає 14.45 грн , коли в Черкасах – 13.20 грн. Та ті ж харків’яни сплачують за ТПВ лише 7.63 грн у той час, як у Черкасах ця платіжка складає від 24 до 31 грн. Але детальніше про це розповімо в наступних випусках.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Скільки платять за сміття в інших містах? Порівнюємо з Черкасами

Сподіваємося, що коротко відповіли на це запитання. Відповіді на попередні можна знайти за посиланнями:

Детально про негабарит у відеоформаті. Відповідь перша (ВІДЕО)

Детально про негабарит у відеоформаті. Відповідь друга (ВІДЕО)

Cлідкуйте за дописами у Facebook: https://www.facebook.com/UK.nova.yakist

Наш Інстаграм: https://www.instagram.com/novayakist/

Оперативні новини в Телеграм: https://t.me/novayakist

Підписуйтеся на наш YouTube-канал: https://cutt.ly/kgtKab5