
- yakistcherkass
- Травень 2021
- Газ-сервіс
Перегниває, стається витік, загроза вибуху – і все це у вашій квартирі. Майже кожна друга багатоквартирка в місті – не без балкону, в який замурована газова труба. Це не просто грубе порушення техніки безпеки, а насамперед загроза здоров’ю та життю мешканцям квартири, які добудували балкон без перенесення комунікацій.
Про це розповідає технічний директор ТОВ «Газ-сервіс» Григорій Беспалов.
– Зовнішні газові комунікації не можуть проходити через житлове приміщення. По-перше, це порушення техніки безпеки та правил безпеки газопостачання. До комунікацій має бути постійний доступ, саме тому вони не можуть проходити через квартири мешканців будинку. Коли ж люди добудовують балкони, не узаконюють їх, то цей доступ обмежується. У разі аварійної ситуації фахівці газової служби не зможуть нічого вдіяти. По-друге, вмуровування труби в балкон призводить до пришвидшення її руйнування. Адже різниця температури на балконі та ззовні сприяє утворенню конденсату, а як наслідок – труба прогниває, і стається витік, – говорить Григорій Беспалов.
ЧИТАЙТЕ: Прогнила труба під утепленням. Без газу частина квартир на Героїв Майдану (ВІДЕО)
Зараз на Чорновола, 235 без газу лишаються 15 квартир. Там через пожежу АТ «Черкасигаз» перекрило мережі. А запустити знову не можуть, адже в один із балконів замурована газова труба. Фахівець пояснює, що треба зробити, якщо ви вже побудували балкон, і труба опинилася у квартирі чи ж якщо плануєте його зводити:
– Обов’язково внести зміни до проєктно-технічної документації, простими словами – узаконити балкон. Потім перенести газову мережу в обхід балкону. Для цього звернутися з відповідним запитом до «Черкасигазу».
Якщо через це в будинку вже вимкнули газ, то мешканцям потрібно обстежити квартирні газові прилади. Це може зробити будь-яка сертифікована компанія, що має спеціальні дозволи. Серед них – «Газ-сервіс». Лише після цього «Черкасигаз» зможе розпочати процедуру запуску.
– Ми радимо не чекати аварійної ситуації, а узаконити добудови та перенести мережі вже найближчим часом. На обслуговуванні компанії перебуває близько 850 багатоквартирних будинків. І в кожному другому є така небезпечна проблема, – наголошує Григорій Беспалов.
ЧИТАЙТЕ: Газові труби на балконі: як мешканці провокують небезпеку в будинку
Звертайтеся за консультацією: 50-05-58, 50-05-54.