loading

А ви знали, що через старі вікна ви втрачаєте удвічі більше тепла, ніж передбачено нормами? А через старі батареї недоотримуєте теплову енергію? Замінити їх та отримати до 70% компенсації коштів можна, скориставшись Програмою «Енергодім». Адже енергомодернізація – це не лише про утеплення фасаду, встановлення ІТП чи ремонт даху.

Про індивідуальні можливості зробити житло комфортнішим – розповідаємо детальніше.

Енергоаудитор Роман Прапро говорить: у деяких черкаських багатоквартирках мешканці досі мають старі, невідремонтовані вікна та радіатори, яким більше десятків років. І через це містяни втрачають удвічі більше теплової енергії, аніж передбачено нормами, та відповідно сплачують за комунальні послуги – «по максимуму».

Для мінімальних тепловтрат у квартирі необхідна заміна старих вікон, а також установлення сучасних радіаторів із терморегуляторами. Програма «Енергодім» дозволяє мешканцям зробити це з компенсацією 70%  коштів від держави. 30% витрат, які мали б платити черкасці додатково, управлінська компанія «Нова якість» покриє за рахунок квартплати.

– Застарілі радіатори не дають можливості мешканцям мати комфортну температуру повітря у квартирі. На їхніх внутрішніх стінках накопичилося багато накипу, осаду – а відповідно тепло вони пропускають набагато гірше та довше, аніж сучасні батареї, – пояснює Роман Прапро. – Установлення терморегуляторів дає можливість самостійно налаштовувати температурний режим у квартирі в період опалювального сезону. Через відсутність накипу й осаду в них вони швидше нагріваються та віддають тепло і навпаки швидко охолоняють, коли ви знижуєте температуру до мінімуму.

Окрім енергоефективності, сучасні радіатори адаптовані під терморегулятори. Тобто їх набагато зручніше встановлювати на нових батареях – додає фахівець. До того ж вони активно реагують на мікроклімат у квартирі.

– Для прикладу, ви їдете надовго з помешкання та плануєте поставити терморегулятор «на мінімум», аби було +18°С. А через раптове підвищення температури повітря  надворі – у квартирі теж стає тепліше. Тоді терморегулятор автоматично, без вашого втручання, перекриває потік води, і батарея починає «віддавати» менше тепла через зміну температури повітря в кімнаті. І ваші кошти за опалення – відповідно зекономлені.

У компанії стверджують: після встановлення нових радіаторів мешканцям верхніх поверхів не доведеться відкривати вікна від надмірної спеки, а нижнім – мерзнути. На індивідуальному терморегуляторі можна легко встановити комфортну температуру у своєму помешканні – і, як наслідок, не переплачувати кошти за невикористану теплоенергію.

Усі перелічені роботи можна виконати в межах Програми «Енергодім». Нагадаємо: два будинки, які обслуговує «Нова якість», уже отримали схвалення заявки від Фонду Енергоефективності: «Причиста-72» та «Припортова, 13». Ще в двох багатоквартирках нині заявки знаходяться на розгляді.

Якщо ви хочете енергомодернізувати свій будинок, звертайтеся:
56-01-01. Для запуску процесу потрібно сформувати ініціативну групу (від трьох співвласників), провести установчі збори та прийняти рішення про участь у Програмі. Юридичний та організаційний супровід гарантуємо.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: