loading

Чому побутові відходи розлітаються на тротуари, зелені зони й навколо будинків? Хто зобов’язаний прибирати сміттєві майданчики в Черкасах? Питання не просто з соціальних мереж. Адже поки ми наполегливо пояснюємо, що негабарит не літає, території навколо баків часто засмічені відходами.

У свіжому випуску «детально про негабарит» – обговорюємо, що ж коїться на сміттєвих майданчиках у місті та хто за несе відповідальність за їхню чистоту. 

Витрусити відходи з мішків у контейнер, які були герметично спаковані відповідальними мешканцями. Принести до щойно очищеного майданчику для негабариту тверді побутові відходи, хоча бак для них усього за кілька метрів. Це не вигадані приклади «нульової» культури поводження зі сміттям – а реальність у Черкасах.

Що відбувається після такого «сортування», стає вже зрозуміло. Вітер розносить цей непотріб по навколишній території. Хто за це має бути відповідальним – роз’яснюємо далі.  

Найперше – брати обов’язок за порядок має кожен із нас. Адже від дотримання мінімальних правил сортування залежить настільки чистим буде місце збору сміття. По місту літає далеко не цегла чи старі дивани, а дрібні побутові відходи: пакети, фантики, папір, пластик тощо. Усе – через те, що вони потрапляють у контейнери для негабариту або висипаються «добродіями» просто поруч.

Нескладно запам’ятати: пластик –  у відповідні сітки, скло –  у спеціальні ємності, ТПВ –  у пластикові баки, а негабарит – у металеві контейнери. У Черкасах для цього є всі умови, однак бракує бажання жителів.

Наступне – прибирання майданчиків. У «Новій якості «Благоустрій» часто отримують немало нарікань у бік компанії щодо безладу біля баків для сміття. Однак укотре нагадуємо, що це не обов’язок компанії. За порядком цих територій зобов’язаний слідкувати власник/орендар/балансоутримувач. Наше ж підприємство офіційно не є жодним із них на противагу КП «Черкаська служба чистоти».

Додамо: тарифом передбачено вивезення та утилізація великогабаритних та ремонтних відходів. Від кожного майданчика біля багатоквартирних будинків підприємство вивозить сміття, як мінімум, двічі на тиждень, хоча й договором прописано один раз. Від приватного сектору – раз на тиждень у день вивезення ТПВ. Це і є весь перелік робіт, що закладений у тариф та передбачений договором.

У компанії наголошують: якщо ви побачили містян, які вкидають сміття не до того баку, зробіть їм зауваження. А якщо на майданчику вже довгий час ніхто не прибирав, то варто звернутися до муніципальної інспекції чи запитати в «Черкаської служби чистоти» про графік.

Сподіваємося, що інформативно відповіли на це запитання. Аби залишити власне, прикріплюйте його під цим дописом. Уже в наступному випуску – нова актуальна інформація.

Відповіді на попередні можна знайти за посиланнями:

Cлідкуйте за дописами у Facebook: https://www.facebook.com/UK.nova.yakist

Наш Інстаграм: https://www.instagram.com/novayakist/

Оперативні новини в Телеграм: https://t.me/novayakist

Підписуйтеся на YouTube-канал: https://cutt.ly/kgtKab5