loading

«Я не платив, не плачу та платити не буду!» Такими фразами  постійно повняться коментарі під рубрикою «детальнопронегабарит» на фейсбук-сторінці «Нової якості». Містяни наполегливо стверджують, що не виносять великогабаритне сміття або ж узагалі не підписували договір на цю послугу. А тому впевнені, що сплачувати не зобов’язані.

У свіжому випуску –  відповідаємо на вічне питання: платити чи не платити? Та розбираємо, які ж наслідки для черкасців тягне ігнорування платіжок за цю компослугу?

Спершу – змоделюємо дві ситуації.

Перша – мешканці сплачують щомісяця 13,2 гривень за вивезення великогабаритних і будівельно-ремонтних відходів, як це робить близько 70% черкасців. Що вони отримують натомість: сміття – за графіком  вивозить «Нова якість «Благоустрій», у місті –  чисто, а також немає жодного популізму, маніпуляцій і судів.

Друга – містяни вирішують не платити, бо так їм сказав сусід, знайомий чи сам міський голова. Такі поради – із розряду «ведмежої послуги». Адже за наслідки відповідати кожному з нас, а не таким радникам. Що ж відбувається потім? Борг накопичується, а тому компанія змушена йти до суду. Тоді ж за його рішенням із мешканців стягують кілька сотень боргу й до того ж ще кілька тисяч гривень судових витрат! Така історія непоодинока для Черкас. Адже вже більше десятьох боржників змусили заплатити.

Обговоримо, які аргументи того ж сусіда/друга/знайомого тощо не слід брати до уваги.

Перший і найпопулярніший: «Я нічого не викидаю». Нині немає системи контролю за тим, хто викидає, а хто – ні. Тому оплата нараховується на кожного жителя міста як за негабаритне сміття, так і за тверді побутові відходи, бо так передбачено Правилами визначення норм надання цих послуг.

Другий і теж поширений аргумент: «Я не підписував індивідуального договору на вивіз негабариту». Він узагалі програшний. Бо ж відсутність індивідуального договору не може бути підставою для звільнення від сплати за компослуги. І про це чітко стверджує закон та судова практика.

Висновок у цій історії один: лише вам вирішувати платити чи не платити. Адже варто пам’ятати, що відповідати доведеться за це рішення теж вам, а не сусіду/куму/свату.

Маємо надію, що доступно відповіли на це запитання. Залишити власне можна під цим дописом. У наступному випуску – чекайте на нову актуальну інформацію.

Відповіді на попередні можна знайти за посиланнями:

Cлідкуйте за дописами у Facebook: https://www.facebook.com/UK.nova.yakist

Наш Інстаграм: https://www.instagram.com/novayakist/

Оперативні новини в Телеграм: https://t.me/novayakist

Підписуйтеся на YouTube-канал: https://cutt.ly/kgtKab5